ABB kupuje intrion, by rozszerzyć automatyzację logistyki

| Gospodarka Przemysł 4.0

Firma ABB przejęła belgijskiego dostawcę z zakresu automatyzacji, chcąc w ten sposób wzmocnić między innymi swoją specjalistyczną wiedzę, niezbędną na szybko rozwijającym się rynku automatyzacji logistyki. Obie strony uzgodniły, że nie będa ujawniać wartości transakcji, która ma zostać zamknięta jeszcze w tym roku.

ABB kupuje intrion, by rozszerzyć automatyzację logistyki

Prywatne przedsiębiorstwo intrion, z siedzibą w Huizingen koło Brukseli, ma około 120 pracowników i ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie automatyzacji logistyki w branży magazynowej i dystrybucji, branży spożywczej oraz farmaceutycznej. Jego specjalizacja obejmuje bieżącą kontrolę, selekcję produktów, pakowanie, paletyzowanie, przenoszenie, magazynowanie, sortowanie i sekwencjonowanie oraz kompletację zamówień. Klienci intriona to takie firmy, jak Mars, Kraft, Mondelez, Johnson Controls, HP, DHL, Fedex, TNT, Pfizer i GSK.

Intrion stanie się częścią działu Robotics and Motion firmy ABB, pełniąc funkcję nowego regionalnego centrum aplikacyjnego, skupiającego się na systemach logistycznych przeznaczonych dla europejskich rynków magazynowych, detalicznych i e-commerce.

Skalowalność i elastyczność robotyki napędza inwestycje w automatyzację logistyki. Według Międzynarodowej Federacji Robotyki rynek profesjonalnych robotów serwisowych będzie w okresie od 2018 do 2020 r. wzrastał o 20-25% rocznie.

źródło: Drives & Controls