ABB nawiązuje współpracę z Polską Grupą Górniczą

| Gospodarka Aktualności

Firma ABB i Polska Grupa Górnicza S.A. (PGG) nawiązały współpracę w celu wdrażania technologii cyfrowych, które będą podnosić efektywność wydobycia i bezpieczeństwo pracy w kopalniach. PGG to lider w wydobyciu węgla kamiennego w Unii Europejskiej. Spółka systematycznie udoskonala swój proces produkcji, a niedawno utworzyła Biuro Innowacji i Implementacji Nowych Technologii. Wykorzystując system ABB Ability MineOptimize, zamierza usprawnić wybrane aspekty operacyjne w swoich kopalniach.

ABB nawiązuje współpracę z Polską Grupą Górniczą

Połączenie know-how Polskiej Grupy Górniczej oraz doświadczeń i możliwości specjalistów ABB otwiera drogę do tworzenia nowych rozwiązań, które będą odpowiadać na potrzeby górnictwa. ABB wesprze zespół PGG, wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie elektryfikacji, automatyzacji i cyfryzacji w branży wydobywczej.

Technologie dla Polskiej Grupy Wydobywczej firma ABB dostarcza już od wielu lat. Z jej maszyn wyciągowych korzystają między innymi kopalnie Ziemowit i Jankowice, a część urządzeń w kopalni Marcel zasilają falowniki ABB z Aleksandrowa Łódzkiego.

źródło: ABB