Firma ABB sfinalizowała warte 2,6 mld dolarów przejęcie GE Industrial Solutions

| Gospodarka Aktualności

Firma ABB ogłosiła, że 30 czerwca bieżącego roku zakończyła proces przejęcia GE Industrial Solutions (GEIS), globalnego biznesu firmy GE zajmującego się rozwiązaniami z dziedziny elektryfikacji. ABB oczekuje, że transakcja o wartości 2,6 mld dolarów wpłynie na umocnienie firmy na pozycji światowego numeru dwa w tym sektorze, za firmą Schneider Electric. Nabywca liczy też na znaczną poprawę dostępu do północno-amerykańskiego rynku.

Firma ABB sfinalizowała warte 2,6 mld dolarów przejęcie GE Industrial Solutions

Jednostka GEIS zostanie zintegrowana z działem Electrification Products (EP) firmy ABB pod kierownictwem Taraka Mehty, jako nowa firma o nazwie Electrification Products Industrial Solutions (EPIS). Stephanie Mains, wcześniej prezes i CEO GE Industrial Solutions, poprowadzi nowy biznes jako dyrektor zarządzająca. W ramach transakcji ABB ustanowiła długoterminową, strategiczną współpracę w celu dostarczania produktów i usług z portfolio GE. Firma ABB uzyskała też długoterminowe prawo do korzystania z marki GE.

Przejęcie GEIS przez ABB zostało ogłoszone we wrześniu ubiegłego roku. Teraz ABB liczy na stworzenie dodatkowych możliwości wzrostu dzięki połączeniu oferty ABB Ability z bazą zainstalowaną przez GEIS. Inwestor ocenia, że w ciągu pięciu najbliższych lat synergia kosztowa przyniesie około 200 mln dolarów rocznych oszczędności.

- Połączenie wzmacnia ABB w dążeniu do pozycji światowego lidera elektryfikacji i przyspiesza nasz rozwój i konkurencyjność na kluczowych rynkach, w szczególności w Ameryce Północnej. Jako jeden z biznesów stworzonych przez Thomasa Edisona, GE Industrial Solutions jest kolebką elektryfikacji - spuścizną, którą będziemy zachowywać i rozbudowywać, teraz gdy GEIS jest częścią ABB - zapewniał Ulrich Spiesshofer, prezes ABB.