ABB zainwestuje 100 milionów euro w globalny kampus innowacji i szkoleń

| Gospodarka Artykuły

Rok po ogłoszeniu przejęcia B&R (Bernecker + Rainer Industrie-Elektronik GmbH) firma ABB zainwestuje w Austrii 100 milionów euro, aby do roku 2020 zbudować nowoczesny kampus innowacji i szkoleń w Eggelsbergu, skąd wywodzi się B&R. To największa inwestycja w automatykę przemysłową w ponad 130-letniej historii ABB, która będzie bazą do utworzenia w Austrii około 1000 nowych miejsc pracy w zakresie zaawansowanych technologii.

ABB zainwestuje 100 milionów euro w globalny kampus innowacji i szkoleń

Nowy kampus innowacyjno-szkoleniowy będzie miejscem opracowywania technologii dla fabryk przyszłości w oparciu o system ABB Ability. O prowadzeniu produkcji w takich fabrykach decydować będą w sposób autonomiczny inteligentne i połączone w chmurze maszyny i roboty. Dzięki inwestycji w austriacki kampus ABB chce realizować swoją strategię Next Level, która definiuje innowacje jako główną siłę napędową rentownego wzrostu. Firma corocznie inwestuje w badania i rozwój 1,4 miliarda dolarów i zatrudnia około 30 tys. pracowników zajmujących się badaniami i rozwojem. B&R zatrudnia w dziale badawczo-rozwojowym ponad 1000 pracowników.

Nowy kampus badawczo-rozwojowy będzie dysponował powierzchnią 35 tys. m² i stanie się ośrodkiem skupiającym ultranowoczesne laboratoria, które rozwiną nowe technologie automatyzacyjne, począwszy od przemysłowych systemów sterowania po uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję. Na terenie kampusu powstanie Akademia Automatyzacji, która będzie szkolić i edukować klientów, partnerów oraz pracowników. Po uruchomieniu ośrodek w Eggelsbergu będzie jednym z największych centrów badawczo-rozwojowych ABB.

źródło: ABB