ABB wprowadza ekonomiczne ładowarki samochodów elektrycznych do użytku prywatnego

| Gospodarka Artykuły

Firma ABB rozszerza swoje portfolio rozwiązań w zakresie ładowania, oferując ładowarki naścienne prądu przemiennego (AC), przystosowane do łatwego montażu w domach i firmach. Nowy asortyment obejmuje 52 typy efektywnych kosztowo punktów ładowania samochodów elektrycznych. Urządzenia ABB, kompatybilne z protokołem Open Charge Point Protocol (OCPP), wyposażone są w rozwojowe i elastyczne rozwiązania, umożliwiające uwierzytelnianie i równoważenie obciążenia.

ABB wprowadza ekonomiczne ładowarki samochodów elektrycznych do użytku prywatnego

Ładowarki naścienne ABB to urządzenia o wymiarach 50 na 25 cm, przeznaczone do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dostępne są w wersjach o mocy 4,6 i 11 kW oraz w wersji zasilania trójfazowego o mocy 22 kW. Oferują różne rodzaje złącz, w tym gniazda typu 2 oraz złącza kablowe typu 1 i 2. Są dostępne w wersjach z licznikiem energii lub bez licznika, z funkcją równoważenia obciążenia, integracją z systemem klienta oraz modemem UMTS/3G.

Nowe ładowarki ABB udostępniać mogą również funkcje opcjonalne, takie jak autoryzacja dostępu oparta o karty RFID lub zamek z kluczykiem dla zwiększenia bezpieczeństwa; karty SIM do transmisji danych; oprogramowanie ograniczające prąd wejściowy zgodnie z wymaganiami miejsca instalacji; interfejs komunikacyjny do inteligentnego sterowania ładowaniem oraz narzędzia internetowe do monitorowania statystyk oraz zarządzania konfiguracją i dostępem.

źródło: ABB