ABB liderem w zakresie rozproszonych systemów sterowania

| Gospodarka Artykuły

Opublikowany przez ARC Advisory Group raport "Globalny Rynek Rozproszonych Systemów Sterowania 2016-2021" potwierdza, że firma ABB pozostaje liderem rynku rozproszonych systemów sterowania (DCS), mając około 20-procentowy udział w różnych branżach. Według analityków ABB utrzymuje wiodącą pozycję od 1999 r. Analiza uwzględnia wielkość i segmentację rynku, prognozy rynkowe, strukturę branży, udziały dostawców w rynku oraz profile dostawców.

ABB liderem w zakresie rozproszonych systemów sterowania

W raporcie ARC firma ABB została także doceniona za wprowadzenie systemu ABB Ability. System ten można stosować w wielu branżach, wspiera klientów z sektora publicznego, przemysłu, transportu i infrastruktury, pomagając w optymalizacji procesów realizowanych w czasie rzeczywistym.

- Dzięki naszej bazie zainstalowanych systemów, liczącej 70 milionów połączonych ze sobą urządzeń, 70 tysięcy systemów sterowania oraz inwestycjom w badania i rozwój sięgającym 1,5 mld USD, ABB jest liderem w zakresie transformacji cyfrowej przemysłu - powiedział Peter Terwiesch, prezydent Dywizji Automatyki Przemysłowej w Grupie ABB.

Przed zdobyciem uznania ze strony ARC firma ABB otrzymała nagrodę dla Firmy Roku 2017 przyznawanej przez konsultantów biznesowych Frost & Sullivan. ABB została wyróżniona za wyznaczanie nowych standardów w zakresie cyfryzacji za pomocą swojego portfolio DCS.

Pozycja ABB w dziedzinie systemów DCS wynika z realizacji licznych projektów na całym świecie. System ABB Ability 800xA odgrywa kluczową rolę w działalności największego kompleksu chemicznego na świecie - Sadara. Możliwości integracji dostępne w systemie pomogły także kopalni Garpenberg przekształcić się w jeden z najbardziej efektywnych kosztowo i najnowocześniejszych ośrodków wydobywczych na świecie. Niedawno firma Emami Cement wybrała system 800xA, by przeprowadzić automatyzację swojego nowego zakładu produkcyjnego, co przyczyni się do rozwoju infrastruktury w Indiach.

System ABB Ability Symphony Plus jest podstawowym rozwiązaniem wykorzystywanym do integracji nowej technologii kontroli emisji w elektrowni w amerykańskim stanie Wisconsin. Chroni Wenecję przed przypływami poprzez kontrolę miejskiego systemu barier przeciwpowodziowych MOSE oraz zapewnia automatyzację i zasilanie największej na świecie elektrowni słonecznej Adani, znajdującej się w Kamuthi w Indiach. System ABB służy również wietnamskiemu przedsiębiorstwu komunalnemu Saigon Water Corporation (SAWACO) do kontroli i obsługi infrastruktury w czasie rzeczywistym, co ogranicza straty związane z przesyłem wody.

źródło: ABB