ABB liderem w zakresie rozproszonych systemów sterowania

Opublikowany przez ARC Advisory Group raport "Globalny Rynek Rozproszonych Systemów Sterowania 2016-2021" potwierdza, że firma ABB pozostaje liderem rynku rozproszonych systemów sterowania (DCS), mając około 20-procentowy udział w różnych branżach. Według analityków ABB utrzymuje wiodącą pozycję od 1999 r. Analiza uwzględnia wielkość i segmentację rynku, prognozy rynkowe, strukturę branży, udziały dostawców w rynku oraz profile dostawców.

Posłuchaj
00:00

W raporcie ARC firma ABB została także doceniona za wprowadzenie systemu ABB Ability. System ten można stosować w wielu branżach, wspiera klientów z sektora publicznego, przemysłu, transportu i infrastruktury, pomagając w optymalizacji procesów realizowanych w czasie rzeczywistym.

- Dzięki naszej bazie zainstalowanych systemów, liczącej 70 milionów połączonych ze sobą urządzeń, 70 tysięcy systemów sterowania oraz inwestycjom w badania i rozwój sięgającym 1,5 mld USD, ABB jest liderem w zakresie transformacji cyfrowej przemysłu - powiedział Peter Terwiesch, prezydent Dywizji Automatyki Przemysłowej w Grupie ABB.

Przed zdobyciem uznania ze strony ARC firma ABB otrzymała nagrodę dla Firmy Roku 2017 przyznawanej przez konsultantów biznesowych Frost & Sullivan. ABB została wyróżniona za wyznaczanie nowych standardów w zakresie cyfryzacji za pomocą swojego portfolio DCS.

Pozycja ABB w dziedzinie systemów DCS wynika z realizacji licznych projektów na całym świecie. System ABB Ability 800xA odgrywa kluczową rolę w działalności największego kompleksu chemicznego na świecie - Sadara. Możliwości integracji dostępne w systemie pomogły także kopalni Garpenberg przekształcić się w jeden z najbardziej efektywnych kosztowo i najnowocześniejszych ośrodków wydobywczych na świecie. Niedawno firma Emami Cement wybrała system 800xA, by przeprowadzić automatyzację swojego nowego zakładu produkcyjnego, co przyczyni się do rozwoju infrastruktury w Indiach.

System ABB Ability Symphony Plus jest podstawowym rozwiązaniem wykorzystywanym do integracji nowej technologii kontroli emisji w elektrowni w amerykańskim stanie Wisconsin. Chroni Wenecję przed przypływami poprzez kontrolę miejskiego systemu barier przeciwpowodziowych MOSE oraz zapewnia automatyzację i zasilanie największej na świecie elektrowni słonecznej Adani, znajdującej się w Kamuthi w Indiach. System ABB służy również wietnamskiemu przedsiębiorstwu komunalnemu Saigon Water Corporation (SAWACO) do kontroli i obsługi infrastruktury w czasie rzeczywistym, co ogranicza straty związane z przesyłem wody.

źródło: ABB

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
PIAP Space ukończył budowę robotycznego ramienia TITAN do prowadzenia orbitalnych napraw satelitów
Roboty
EOAS: Innowacyjny system bezpieczeństwa dla cobotów od SICK i Universal Robots
Roboty
Roboty usługowe coraz popularniejsze
Bezpieczeństwo
Powstała nowa spółka SPIE działająca w branży teletechniki i automatyki budynkowej
Aktualności
Integracja IT i OT w przemyśle: OMRON i Cognizant łączą siły dla cyfrowej transformacji
Przemysł 4.0
Eplan i Rittal wprowadzają AI do automatyzacji przemysłowej
Powiązane treści
Produkty Baldor Electric pod marką ABB
ABB zainwestuje 100 milionów euro w globalny kampus innowacji i szkoleń
ABB wprowadza ekonomiczne ładowarki samochodów elektrycznych do użytku prywatnego
Rozmowa z Robertem Pacwą, kierownikiem działu sprzedaży i marketingu polskiego oddziału Robotyki ABB
ABB zapewni ładowanie największej w Norwegii floty autobusów elektrycznych
ABB unowocześni wyciąg urobku w kopalni KGHM
Oprogramowanie ABB w PSE
Sterowanie urządzeniami w czasie rzeczywistym przez Ethernet. Część 2
ABB rozbudowuje Regionalne Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych
ABB członkiem Polskiego Komitetu ŚRE
ABB zaprezentowało nowego robota i współpracuje z Kawasaki
ABB zmodernizuje wentylację
ABB przejmuje GE Industrial Solutions
ABB i Rittal łączą siły, by oferować przemysłowe centra danych
Falowniki ABB na farmie słonecznej w Szczecinie
Firma ABB sfinalizowała warte 2,6 mld dolarów przejęcie GE Industrial Solutions

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów