ABB przejmuje GE Industrial Solutions

| Gospodarka Artykuły

Firma ABB ogłosiła przejęcie spółki GE Industrial Solutions, globalnego biznesu General Electric w zakresie rozwiązań dotyczących elektryfikacji. GE Industrial Solutions ma ugruntowane kontakty z klientami w ponad 100 krajach oraz silnie zakorzenioną bazę w Ameryce Północnej, czyli na największym rynku ABB. Przejmowana spółka w 2016 r. osiągnęła przychody w wysokości około 2,7 mld dolarów. ABB przejmie GE Industrial Solutions za 2,6 mld dolarów. Jednostka zostanie zintegrowana z działem produktów elektroenergetycznych - Electrification Products - firmy ABB.

ABB przejmuje GE Industrial Solutions

GE Industrial Solutions ma siedzibę w Atlancie, w stanie Georgia. Zatrudnia około 13500 pracowników na całym świecie. ABB spodziewa się osiągnąć w piątym roku po przejęciu około 200 milionów dolarów rocznej synergii kosztowej, co będzie miało kluczowe znaczenie dla zapewnienia efektywności działania GE Industrial Solutions. W ramach transakcji firmy ABB i GE zgodziły się ustanowić długoterminowe, strategiczne relacje wzajemnych dostaw dla produktów GE Industrial Solutions oraz produktów ABB. ABB utrzyma zespół zarządzający GE Industrial Solutions i oprze działanie jednostki na jego doświadczeniu sprzedażowym.

Dzięki zintegrowaniu GE Industrial Solutions z działem Electrification Products (EP) firmy ABB powstanie niepowtarzalna, globalna i bardzo obszerna oferta, zarówno dla klientów z Ameryki Północnej, jak i odbiorców z całego świata. Połączy ona innowacyjne technologie firmy ABB i cyfrowe rozwiązania ABB Ability z komplementarnymi rozwiązaniami GE Industrial Solutions i szerokim dostępem do rynku. W umowie opisującej zasady przejęcia uwzględniono długoterminowe prawo do użytkowania marki GE.

Dział EP firmy ABB dostarcza klientom na całym świecie ponad 1,5 miliona produktów. Dysponuje wszechstronnym portfolio produktów z sektora niskich i średnich napięć oraz rozwiązań zapewniających bardziej inteligentny przepływ energii elektrycznej z podstacji do gniazd odbiorców.

Biorąc pod uwagę realizowaną właśnie transakcję, firma ABB zdecydowała się zawiesić wcześniej ogłoszony program kupna akcji. Transakcja przejęcia GE Industrial Solutions ma być zakończona w pierwszej połowie 2018 r., z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków i uzyskania wymaganych akceptacji urzędów regulacyjnych.

źródło: ABB

Zobacz również