ABB i Rittal łączą siły, by oferować przemysłowe centra danych

| Gospodarka Aktualności

Firmy Rittal i ABB ogłosiły globalny, strategiczny sojusz, którego celem będzie zagwarantowanie pokrycia zapotrzebowania na zaawansowane systemy centrów danych przeznaczone dla klientów przemysłowych, którzy chcą zgromadzić silne i solidne zasoby IT wokół swojej działalności. Sojusz Rittala i ABB oparty będzie na istniejącym partnerstwie w zakresie UPS-ów i obejmie obszary takie, jak bezpieczne systemy centrów danych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym, centra danych dla producentów OEM, skalowalne modułowe centra danych, a także systemy magazynów energetycznych.

ABB i Rittal łączą siły, by oferować przemysłowe centra danych

Firmy planują rozszerzyć dostępność rozwiązań w zakresie modułowej, bezpiecznej i wysoko wydajnej infrastruktury centrów danych. Korzystając ze swoich globalnych kanałów sprzedażowych, inżynieryjnych i usługowych, ABB i Rittal zamierzają opracować i rozwijać nowoczesne centra danych, zwłaszcza do zastosowań typu edge.

Partnerzy oferować będa elastyczne, prefabrykowane systemy centrów danych - takie jak Secure Edge Data Center (SEDC) uruchomione niedawno we współpracy z HPE - które zaprojektowane są do pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Systemy te pozwolą użytkownikom na uruchamianie niskonakładowych, bezpiecznych i niezawodnych procesów IT blisko przestrzeni produkcyjnych, maszyn i pozostałego wyposażenia. - Wzmocnione globalne partnerstwo z ABB zapewnia naszym klientom kompetencje dwóch światowych liderów w branży OT i IT, które doskonale się uzupełniają - przekonywał Andreas Keiger, wiceprezes globalnej jednostki IT Rittala.

Obie firmy współpracowały już przy kilku projektach, w tym w Lefdal Mine Data Center - energooszczędnym centrum danych o wysokim poziomie bezpieczeństwa, zbudowanym w Norwegii na terenie wycofanej z eksploatacji kopalni, które w pierwszej fazie dysponuje mocą przekraczającą 200 MW.

źródło: Drives & Controls