Rittal umożliwia łatwe przejście na nowy system szaf pełnogabarytowych VX25

| Gospodarka Obudowy, złącza, komponenty

Aby umożliwić konstruktorom urządzeń szybkie i łatwe przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy system szaf, Rittal udostępnił programy narzędziowe online, w tym narzędzie do konwertowania na VX25 dla list części oraz inteligentne narzędzie do selekcji i konfiguracji. Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 dostarcza konstruktorom aparatury sterowniczej i rozdzielczej wsparcia w postaci kompletnych danych dla wszystkich procesów w ramach łańcucha wartości - od projektu elektrycznego, przez konstrukcję mechaniczną, aż po produkcję.

Rittal umożliwia łatwe przejście na nowy system szaf pełnogabarytowych VX25

Szybkie konwertowanie list części

Narzędzie do konwertowania na VX25 umożliwia błyskawiczne przekształcenie listy części dotychczasowego systemu szaf sterowniczych TS 8 na listy części VX25. Listy części TS 8 z projektów, które mają zostać wykorzystane ponownie, należy jedynie zapisać jako plik programu Excel i metodą "drag & drop" wczytać do aplikacji konwersji. Artykuły, które nie mają odpowiednika w systemie VX25, zostaną automatycznie wyświetlone na liście.

Gotową listę można łatwo pobrać lub umieścić bezpośrednio w koszyku w celu wysłania zapytania. Istnieje również możliwość wpisywania pojedynczych numerów katalogowych TS 8 w polu wyszukiwarki, w celu uzyskania odpowiednich numerów katalogowych VX25 i wszelkich dodatkowych informacji o produktach. (https://www.rittal.com/com_en/vx25/conversiontool/index.php?lng=pl).

Konstruktorzy otrzymują również wsparcie podczas przejścia z bazujących na TS 8 widoków szaf w 3D na technikę systemową VX25 w projektach Eplan Pro Panel. Zamiana szaf sterowniczych i akcesoriów TS 8 na artykuły VX25 odbywa się w znacznym stopniu automatycznie.

Dane dla wszystkich popularnych systemów CAD

Rittal oferuje możliwości łatwego, bezpłatnego pobierania danych szczegółowych oraz zweryfikowanych danych CAD w ponad 70 formatach, co pozwala na ich elastyczną konwersję we wszystkich popularnych systemach CAD. Za pośrednictwem Eplan Data Portal można wczytywać makra systemu szaf szeregowych VX25 do wykorzystania w inżynierii mechatronicznej za pomocą CAE/CAD i sporządzania widoków 3D szaf sterowniczych w Eplan Pro Panel. Wszystko jest dostępne na stronie www przy każdej karcie katalogowej produktu oraz w sekcji Dane CAD. Dla VX25 dostępne są dane do klasyfikacji według eClass (Advanced) i ETIM.

Łatwy wybór i konfiguracja produktów

Bezbłędną konfigurację VX25 i żądanych akcesoriów zabudowy zapewnia dostępny online system konfiguracji Rittal RiCS (znajomość CAD nie jest przy tym wymagana). W trakcie instalowania akcesoriów system automatycznie sprawdza czy wybrane komponenty można umieścić w danym miejscu. Ponieważ skonfigurowany pakiet danych zawiera program CNC do centrum obróbki Perforex i model 3D Step kompletnej szafy wraz z akcesoriami, to za pomocą systemu konfiguracji można także planować obróbkę mechaniczną. W ten sposób dane szafy są przekazywane wprost dla procesów obróbki. Skonfigurowane artykuły można przesłać jako gotowe zapytanie ofertowe do działu obsługi klientów (https://www.rittal.com/com_en/vx25/selector/?lng=pl).

źródło: Rittal

Zobacz również