Rittal wprowadza nowy system Ri4Power

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

Firma Rittal na kwietniowych targach HMI przedstawiła nowość dla konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej do przemysłowego rozdziału mocy - system Ri4Power bazujący na szafach sterowniczych VX25. Pozwala on na projektowanie bardziej efektywnych rozwiązań, które zyskują wyższą obciążalność prądową systemu.

Rittal wprowadza nowy system Ri4Power

Automatyka przemysłowa to sektor, który stale się rozwija i coraz częściej stosuje wysokowydajną technikę napędową. Powoduje to, że również urządzenia do rozdziału mocy muszą być coraz wydajniejsze. Obecnie podstawowym warunkiem dla rozdzielnic niskiego napięcia stały się większe prądy znamionowe przy jak najmniejszej powierzchni, którą zajmuje urządzenie. Nowy system VX25 Ri4Power doskonale spełnia te wymagania - zastosowanie szyn miedzianych o mniejszym przekroju pozwala uzyskać większe prądy znamionowe - aż do 6300 A.

Korzyści dla konstruktorów - mniejsze zużycie miedzi i mniejsza złożoność

Korzyści z mniejszego przekroju szyn zbiorczych to przede wszystkim mniejsze zużycie miedzi, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów produkcji całego systemu. Ponadto optymalizacja geometrii w nowym systemie Ri4Power pozwala na większe znamionowe natężenie prądu - aż do 6300 A, przy odporności na zwarcia do 100 kA. Dodatkowo uchwyty szyn zbiorczych charakteryzują się znacznie mniejszą złożonością. Ten sam izolator pasuje zarówno do szaf o głębokości 600 mm, jak i 800 mm. Dzięki symetrii może być stosowany zarówno z lewej, jak i z prawej strony.

Nowy system Ri4Power daje zupełnie nowe możliwości dla wprowadzonego w ubiegłym roku systemu szaf sterowniczych VX25. Jest to przede wszystkim ułatwienie montażu - dzięki pełnej symetrii, siatce wymiarowej oraz mniejszej różnorodności części. W praktyce komponenty zabudowy można instalować zarówno na pionowych, jak i na poziomych częściach szafy. Oznacza to znacznie mniej niezbędnych części, czyli oszczędność przestrzeni, czasu i pieniędzy.

Dodatkowo w systemie Ri4Power dostępna jest specjalna ściana działowa przestrzeni funkcyjnej. Można ją zainstalować z prawej i z lewej strony. Oddziela ona dodatkową przestrzeń, w której można umieścić okablowanie lub dodatkowe komponenty. W górnej części szafy sterowniczej przewidziano także osobną przestrzeń do montażu dodatkowych komponentów - jest łatwo dostępna przez otwieraną klapę lub osłonę.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.rittal.com/pl-pl/content/pl/produkte/innovations/ri4power_systemausbau/Ri4Power_system_accessories.jsp.

źródło: Rittal

Zobacz również