Rittal wprowadza nowy system Ri4Power

Firma Rittal na kwietniowych targach HMI przedstawiła nowość dla konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej do przemysłowego rozdziału mocy - system Ri4Power bazujący na szafach sterowniczych VX25. Pozwala on na projektowanie bardziej efektywnych rozwiązań, które zyskują wyższą obciążalność prądową systemu.

Posłuchaj
00:00

Automatyka przemysłowa to sektor, który stale się rozwija i coraz częściej stosuje wysokowydajną technikę napędową. Powoduje to, że również urządzenia do rozdziału mocy muszą być coraz wydajniejsze. Obecnie podstawowym warunkiem dla rozdzielnic niskiego napięcia stały się większe prądy znamionowe przy jak najmniejszej powierzchni, którą zajmuje urządzenie. Nowy system VX25 Ri4Power doskonale spełnia te wymagania - zastosowanie szyn miedzianych o mniejszym przekroju pozwala uzyskać większe prądy znamionowe - aż do 6300 A.

Korzyści dla konstruktorów - mniejsze zużycie miedzi i mniejsza złożoność

Korzyści z mniejszego przekroju szyn zbiorczych to przede wszystkim mniejsze zużycie miedzi, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów produkcji całego systemu. Ponadto optymalizacja geometrii w nowym systemie Ri4Power pozwala na większe znamionowe natężenie prądu - aż do 6300 A, przy odporności na zwarcia do 100 kA. Dodatkowo uchwyty szyn zbiorczych charakteryzują się znacznie mniejszą złożonością. Ten sam izolator pasuje zarówno do szaf o głębokości 600 mm, jak i 800 mm. Dzięki symetrii może być stosowany zarówno z lewej, jak i z prawej strony.

Nowy system Ri4Power daje zupełnie nowe możliwości dla wprowadzonego w ubiegłym roku systemu szaf sterowniczych VX25. Jest to przede wszystkim ułatwienie montażu - dzięki pełnej symetrii, siatce wymiarowej oraz mniejszej różnorodności części. W praktyce komponenty zabudowy można instalować zarówno na pionowych, jak i na poziomych częściach szafy. Oznacza to znacznie mniej niezbędnych części, czyli oszczędność przestrzeni, czasu i pieniędzy.

Dodatkowo w systemie Ri4Power dostępna jest specjalna ściana działowa przestrzeni funkcyjnej. Można ją zainstalować z prawej i z lewej strony. Oddziela ona dodatkową przestrzeń, w której można umieścić okablowanie lub dodatkowe komponenty. W górnej części szafy sterowniczej przewidziano także osobną przestrzeń do montażu dodatkowych komponentów - jest łatwo dostępna przez otwieraną klapę lub osłonę.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.rittal.com/pl-pl/content/pl/produkte/innovations/ri4power_systemausbau/Ri4Power_system_accessories.jsp.

Źródło: Rittal

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Wchodzi SOLIDWORKS CPQ - rozwiązanie biznesowe oparte na AI, zapewniające szybką i dokładną konfigurację produktów, wycenę i ofertowanie
Przemysł 4.0
Rockwell Automation zaprezentuje Emulate3D Factory Test na targach Hannover Messe 2025
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Roboty
Nowa era personalizacji: robot odręcznie pisze kartki dzięki technologii igus
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Powiązane treści
Rittal współpracuje z firmami Atos i Siemens
Tworzenie wartości 4.0 - z wizytą w nowym zakładzie firmy Rittal w Haiger
Sieć 5G w zakładzie firmy Rittal
Gdy brakuje fachowców...
Wspieramy klientów w całym łańcuchu tworzenia wartości. Rozmowa z Danielem Wolskim, dyrektorem sprzedaży w firmie Rittal
ZETO partnerem IT Rittal
Synergia rozwiązań Rittal i Eplan - cykl merytorycznych webinarów
Rittal zmienia zakłady w Rittershausen w fabrykę przyszłości
Szybka realizacja zamówień przez Siemensa dzięki rozwiązaniom firmy Rittal
Szybsza budowa infrastruktury typu Edge
Rittal rozpoczyna wyposażanie nowej fabryki w Haiger
Holenderskie szlaki wodne z infrastrukturą IT Rittal
Zintegrowany Łańcuch Wartości w branży automatyki przemysłowej
Rittal umożliwia łatwe przejście na nowy system szaf pełnogabarytowych VX25
Rittal członkiem założycielem platformy IoT MindSphere World
ABB i Rittal łączą siły, by oferować przemysłowe centra danych
Rittal realizuje ogólnoświatową transformację produkcji w kierunku Przemysłu 4.0

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów