Szybka realizacja zamówień przez Siemensa dzięki rozwiązaniom firmy Rittal

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Siemens WKC wykorzystuje kompleksowe rozwiązania systemowe firmy Rittal we wszystkich fazach projektowania i produkcji, aby zminimalizować czas realizacji i optymalnie dostosować wszystkie procesy do potrzeb klientów. Specjalistyczne oprogramowanie umożliwia uprzednią symulację i sprawdzenie konstrukcji szafy, dzięki czemu firma oszczędza na kosztach projektowania, skraca czas dostawy oraz gwarantuje prawidłowy montaż komponentów.

Szybka realizacja zamówień przez Siemensa dzięki rozwiązaniom firmy Rittal

Przeważająca większość szaf sterowniczych, które opuszczają zakłady Siemensa WKC w Chemnitz, jest produkowana w niewielkich ilościach. Kluczowe znaczenie ma zatem wysokowydajny, skrupulatnie zorganizowany proces planowania i produkcji. Od przeszło 20 lat Siemens stawia na rozwiązania systemowe Rittal.

Silne partnerstwo firm Rittal i Siemens oparte na zaufaniu

- Główną zaletą stosowania rozwiązań Rittal jest dostępność danych 3D oraz przejrzystość systemu rozwiązań, który umożliwia proste tworzenie szaf sterowniczych, odprowadzanie ciepła dzięki klimatyzatorom, a także udostępnia oprogramowanie narzędziowe, jak np. Rittal Therm - mówi inż. dypl. Hans-Peter Kasparick, szef Działu Inżynierii Procesowej w Siemens WKC.

Będąc wyłącznym dostawcą, Siemens WKC projektuje i produkuje wysokiej jakości rozdzielnice przeznaczone głównie dla producentów maszyn produkcyjnych i obrabiarek, jak również systemów transportowych. Pomimo realizowania indywidualnych rozwiązań, Simens WKC wyróżnia się spośród konkurencji krótkimi terminami dostaw i bezkompromisowymi standardami jakości.

Modelowanie 3D - konfiguracja szaf - obliczenia klimatyzacji

Już podczas procesu modelowania 3D Siemens WKC korzysta z bibliotek części konstrukcyjnych Rittal RiCAD-3D, a konfiguracja szaf odbywa się z wykorzystaniem oprogramowania  EPLAN Pro Panel. W podobny sposób zintegrowano służące do planowania systemu klimatyzacyjnego narzędzie Rittal Therm, które pozwala na określenie zapotrzebowania na klimatyzację.

W dalszej kolejności szafy sterownicze TS8 dostarczane są w systemie just-in-time przez centrum dystrybucyjno-logistyczne Rittal Gera, a w razie potrzeby poddaje się je wstępnej obróbce mechanicznej. Na ostatnim etapie produkcji odbywa się wstępne konfekcjonowanie przewodów, wykonywane za pomocą modułu routingowego Eplan, co pozwala skrócić czas końcowego montażu.

źródło: Rittal