Holenderskie szlaki wodne z infrastrukturą IT Rittal

| Prezentacje firmowe Aktualności

Najludniejsza prowincja Królestwa Niderlandów, Holandia Południowa, zarządza 78 mostami i śluzami w ramach sieci szlaków wodnych. Opracowano specjalny system sterowania obiektami hydrotechnicznymi, uwzględniający takie działania jak: otwieranie i zamykanie mostów oraz śluz umożliwiając przepływ statkom. System ten powstał w oparciu o kompaktowe oraz energooszczędne rozwiązania Rittal.

Holenderskie szlaki wodne z infrastrukturą IT Rittal

Decyzja władz prowincji Południowej Holandii o zdalnym sterowaniu mostami i śluzami miała zagwarantować sprawny przepływ statków rzecznych. Od tamtej pory z biegiem czasu budynki hydrotechniczne były sukcesywnie podłączane do sieci światłowodowej. Elektroniczne sterowanie i zdalny monitoring wszystkich podłączonych mostów oraz śluz zgodnie z ustandaryzowaną koncepcją sterowania, bezpieczeństwa i konserwacji, odbywa się obecnie w pięciu centrach kontrolnych. Jedno z centrów kontroli znajduje się w futurystycznie wyglądającym budynku Steekterpoort w pobliżu historycznego mostu Gouwsluis w Alphen aan den Rijn. Stąd steruje się aż 24 ruchomymi mostami w prowincji. Przemyślana koncepcja systemu zapewnia najwyższą niezawodność i bezpieczeństwo urządzeń sterujących oraz niezakłóconą płynność ruchu na szlakach wodnych.

Bezpieczeństwo centrów kontrolnych i zminimalizowane koszty

Koncepcja prowincji Południowej Holandii zaplanowała zastosowanie wyłącznie standardowych komponentów - począwszy od kamer i czujników, przez szafy Rittal IT, aż po jednostki chłodnicze LCP, które zainstalowano w każdym z pięciu centrów kontrolnych. To znacznie ułatwia konserwację, ale i minimalizuje koszty usuwania awarii. Aby jak najszybciej zapobiec wszelkim usterkom, zawarto też umowę serwisową, która przewiduje, że firma Rittal odpowiada za odpowiednio wczesną wymianę wrażliwych na uszkodzenia komponentów.

Trwałość i wielokrotne wykorzystanie chłodzenia urządzeń ICT

Przy wyborze zainstalowanego w centrum kontrolnym systemu chłodzenia urządzeń ICT poza trwałością na pierwszym planie znalazła się również możliwość wielokrotnego wykorzystania chłodzenia. Dzięki współpracy z Rittal opracowano system chłodzenia, który jest bezpośrednio podłączony do systemu odzyskiwania ciepła.

- Kiedy Rittal wprowadził na rynek rackowe chłodzenie LCP szybko dostrzegliśmy zalety tego energooszczędnego rozwiązania na poziomie racków IT, ale chcieliśmy jeszcze więcej - poszukiwaliśmy możliwości zwiększenia trwałości tego systemu chłodzenia. Wspólnie z Rittal opracowaliśmy rozwiązanie połączone z instalacją termiczną. Ciepło wydzielane przez centrum danych wykorzystuje się do ogrzewania centrum obsługi, co w ciągu roku przynosi znaczne oszczędności energii - mówi Tino van As, kierownik projektu urzędu ds. zarządzania infrastrukturą prowincji Południowa Holandia.

źródło: Rittal