Holenderskie szlaki wodne z infrastrukturą IT Rittal

Najludniejsza prowincja Królestwa Niderlandów, Holandia Południowa, zarządza 78 mostami i śluzami w ramach sieci szlaków wodnych. Opracowano specjalny system sterowania obiektami hydrotechnicznymi, uwzględniający takie działania jak: otwieranie i zamykanie mostów oraz śluz umożliwiając przepływ statkom. System ten powstał w oparciu o kompaktowe oraz energooszczędne rozwiązania Rittal.

Posłuchaj
00:00

Decyzja władz prowincji Południowej Holandii o zdalnym sterowaniu mostami i śluzami miała zagwarantować sprawny przepływ statków rzecznych. Od tamtej pory z biegiem czasu budynki hydrotechniczne były sukcesywnie podłączane do sieci światłowodowej. Elektroniczne sterowanie i zdalny monitoring wszystkich podłączonych mostów oraz śluz zgodnie z ustandaryzowaną koncepcją sterowania, bezpieczeństwa i konserwacji, odbywa się obecnie w pięciu centrach kontrolnych. Jedno z centrów kontroli znajduje się w futurystycznie wyglądającym budynku Steekterpoort w pobliżu historycznego mostu Gouwsluis w Alphen aan den Rijn. Stąd steruje się aż 24 ruchomymi mostami w prowincji. Przemyślana koncepcja systemu zapewnia najwyższą niezawodność i bezpieczeństwo urządzeń sterujących oraz niezakłóconą płynność ruchu na szlakach wodnych.

Bezpieczeństwo centrów kontrolnych i zminimalizowane koszty

Koncepcja prowincji Południowej Holandii zaplanowała zastosowanie wyłącznie standardowych komponentów - począwszy od kamer i czujników, przez szafy Rittal IT, aż po jednostki chłodnicze LCP, które zainstalowano w każdym z pięciu centrów kontrolnych. To znacznie ułatwia konserwację, ale i minimalizuje koszty usuwania awarii. Aby jak najszybciej zapobiec wszelkim usterkom, zawarto też umowę serwisową, która przewiduje, że firma Rittal odpowiada za odpowiednio wczesną wymianę wrażliwych na uszkodzenia komponentów.

Trwałość i wielokrotne wykorzystanie chłodzenia urządzeń ICT

Przy wyborze zainstalowanego w centrum kontrolnym systemu chłodzenia urządzeń ICT poza trwałością na pierwszym planie znalazła się również możliwość wielokrotnego wykorzystania chłodzenia. Dzięki współpracy z Rittal opracowano system chłodzenia, który jest bezpośrednio podłączony do systemu odzyskiwania ciepła.

- Kiedy Rittal wprowadził na rynek rackowe chłodzenie LCP szybko dostrzegliśmy zalety tego energooszczędnego rozwiązania na poziomie racków IT, ale chcieliśmy jeszcze więcej - poszukiwaliśmy możliwości zwiększenia trwałości tego systemu chłodzenia. Wspólnie z Rittal opracowaliśmy rozwiązanie połączone z instalacją termiczną. Ciepło wydzielane przez centrum danych wykorzystuje się do ogrzewania centrum obsługi, co w ciągu roku przynosi znaczne oszczędności energii - mówi Tino van As, kierownik projektu urzędu ds. zarządzania infrastrukturą prowincji Południowa Holandia.

Źródło: Rittal

Powiązane treści
Hygienic Design - rozwiązanie dedykowane produkcji spożywczej
Szybka realizacja zamówień przez Siemensa dzięki rozwiązaniom firmy Rittal
ZETO partnerem IT Rittal
Sieć 5G w zakładzie firmy Rittal
Rittal współpracuje z firmami Atos i Siemens
Rittal: Interesuje nas cały łańcuch tworzenia wartości - od projektowania, poprzez produkcję, po współpracę z klientami i partnerami
"Zielony" chłód z nową serią Blue e+ S
Rittal wprowadza nowy system Ri4Power
Tworzenie wartości 4.0 - z wizytą w nowym zakładzie firmy Rittal w Haiger
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Endress+Hauser z nagrodą
Gospodarka
Siemens podsumowuje drugi kwartał 2025 roku
Gospodarka
Omron na liście innowatorów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów