Rittal rozpoczyna wyposażanie nowej fabryki w Haiger

| Gospodarka Aktualności

Haiger stanie się przyszłościową lokalizacją firmy Rittal. Po Rittal Innovation Center oraz Global Distribution Center, teraz również zakład w niemieckim mieście Haiger oficjalnie przestał być placem budowy. Teraz rozpocznie się zabudowa wewnętrzna zakładu, który ma stać się najnowocześniejszą fabryką szaf sterowniczych na świecie.

Rittal rozpoczyna wyposażanie nowej fabryki w Haiger

- Udało się nam zakończyć budowę w zaplanowanych ramach czasowych i kosztowych, a ze strony władz nie było żadnych zastrzeżeń. Zanim będzie można rozpocząć produkcję, zainstalujemy ponad 100 nowoczesnych maszyn i komponentów systemów - to następne gigantyczne zadanie, jakie nasz zespół musi wykonać - mówi Carsten Röttchen, członek zarządu Rittala ds. produkcji.

Wraz z Rittal Innovation Center i Global Distribution Center, Haiger stanie się w przyszłości wizytówką firmy. Łącznie będzie tu zatrudnionych prawie 1000 pracowników.

Rittal inwestuje w tym regionie ponad 250 milionów euro - to największa inwestycja w historii firmy. Na 24 tys.m² jeszcze w 2018 roku ruszy produkcja. Od przyszłego roku z linii produkcyjnej schodzić będzie około 9 tys. szaf sterowniczych dziennie.

źródło: Rittal

Zobacz również