Innowacyjny system Rittala realizuje założenia Przemysłu 4.0

| Prezentacje firmowe Przemysł 4.0

Zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów HMI system szaf pełnogabarytowych Rittal VX25 wspiera budowę aparatury sterowniczej i rozdzielczej w drodze do realizacji założeń Przemysłu 4.0. Dzięki połączeniu nowej szafy sterowniczej i jej cyfrowego bliźniaka produkt spełni wszystkie wymagania cyfryzacji - od konfiguracji online i inżynierii, przez montaż, aż po automatyzację i tracking. Wysoka jakość i ciągłość danych w inżynierii pozwala firmie Rittal spełnić warunki połączenia realnego i fizycznego przebiegu procesów - z wyraźnym wzrostem efektywności dla konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej.

Innowacyjny system Rittala realizuje założenia Przemysłu 4.0

Fot. 1. W celu zoptymalizowania procesów łańcucha wartości w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, płaskie części systemu VX25 opatrzono kodem QR

System VX25 zawiera wszystkie dane 3D w najwyższej jakości. Cyfrowy produkt wspiera konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej we wszystkich procesach, wzdłuż łańcucha wartości.

Projekt elektryczny, konstrukcja mechaniczna, zaopatrzenie, kalkulacja, produkcja oraz wszystkie inne obszary wytwarzania aparatury sterowniczej i rozdzielczej mają w ten sposób stały dostęp do kompletnych, pełnowartościowych danych.

Przed użytkownikiem otwierają się nowe drogi do kompleksowej cyfryzacji procesów, zgodnie zasadami Przemysłu 4.0.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ DANYCH

Fot. 2. Maksymalna jakość i ciągłość danych w inżynierii pozwala firmie Rittal spełnić warunki połączenia realnego i fizycznego przebiegu procesów - z wyraźnym zyskiem dla konstruktorów aparatury sterowniczej i rozdzielczej na efektywności

Efektywność planowania i tworzenia projektów na komputerach zapewniona jest przez łatwe pobieranie szczegółowych, zweryfikowanych danych dzięki oprogramowaniu CAD 3D, elastyczną transmisję danych we wszystkich popularnych systemach CAD, mechatroniczną inżynierię za pomocą CAE/CAD, a sporządzanie layoutu szafy sterowniczej jest możliwe dzięki EPLAN Pro Panel oraz klasyfikację danych według eClass i ETIM.

Te specjalistyczne narzędzia umożliwiają realizację procesów projektowych z każdego miejsca na świecie.

BEZBŁĘDNA KONFIGURACJA

Fot. 3. Po pięciu latach prac Rittal na Hannover Messe 2018 świętował premierę swojego nowego systemu szaf pełnogabarytowych VX25

Łatwą i bezbłędną konfigurację VX25 oraz żądanych komponentów zabudowy umożliwia internetowy system konfiguracji Rittal. Wymagany poziom bezpieczeństwa planowania zapewniają zintegrowane kontrole poprawności, które pozwalają na bezpośrednią reakcję, gwarantując wysoką niezawodność rozwiązania.

Rittal upraszcza ponadto proces składania zamówienia oraz wsparcie online podczas przechodzenia z TS 8 na system szaf pełnogabarytowych VX25, dostępnych na stronie: https://www.rittal.com/com_en/vx25/?lng=pl

ŁATWY TRACKING

Zweryfikowane rezultaty konfiguracji i inżynierii tworzą podstawę do automatycznego sterowania maszynami w produkcji. W celu zoptymalizowania procesów łańcucha wartości w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej, płaskie części systemu VX25 opatrzono kodem QR.

W przyszłości będzie można je wykorzystać np. do sterowania produkcją oraz zwiększenia poziomu identyfikowalności podczas budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej.

Za pomocą kodów QR można przyporządkować komponenty szafy sterowniczej do konkretnego zamówienia lub projektu klienta. W ten sposób można śledzić podzespoły przez cały proces, przyporządkować je do konkretnych realizacji oraz rejestrować ich dokładną wysyłkę.

Rittal