Nowa stacja energetyczna Tauronu

Tauron uruchomił w Krakowie nową stację energetyczną 110/15 kV. Obiekt zbudowano na terenie udostępnionym przez Akademię Górniczo-Hutniczą. Umożliwi on przyłączenie do sieci rozdzielni należącej do uczelni, zasilającej jej obiekty dydaktyczne i socjalne. W związku z lokalizacją, w sąsiedztwie wielu budynków należało zastosować specjalne rozwiązania techniczne, a prace były trudniejsze w realizacji. Wcześniej należało też zbudować dwie linie energetyczne WN i 14 linii kablowych SN, żeby GPZ przy Akademii Górniczo-Hutniczej można było włączyć do systemu elektroenergetycznego zasilającego miasto. Jest to 24 tego typu obiekt na terenie Krakowa.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

 

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj AutomatykaB2B do ulubionych źródeł

Powiązane treści
Współpraca operatorów energetycznych
Tauron testował zasilanie awaryjne
Tauron w Respect Index
Tauron opomiarował linie WN
Prezes Tauronu wyróżniony
W Jaworznie Tauron uruchomił pierwszą w Polsce zrobotyzowaną stację wymiany baterii autobusów elektrycznych
Tauron przedstawicielem Polski w PMO 2019
Tauron buduje magazyn energii
Nowe OZE Tauronu
Tauron wybrany Transparentną Spółką Roku
Tauron rusza z produkcją MUZ-ów
W Tauronie skonstruowano MUZ
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Artykuły
Od zasilania brzegowego po uzdatnianie wody: zwycięzcy nagród vector awards 2026
PLC, HMI, Oprogramowanie
Panele sterowania agregatami chłodniczymi
Obudowy, złącza, komponenty
Rozbudowa zakładu Liropol w Lidzbarku
Zasilanie, aparatura nn
WEG inwestuje w transformację energetyczną. Nowy, zaawansowany zakład produkcyjny systemów BESS w Brazylii
Przemysł 4.0
AI Act w praktyce - od 2 sierpnia firmy mają obowiązek ujawniania zastosowań sztucznej inteligencji
Zasilanie, aparatura nn
Nowe przepisy wymuszą inteligentne zarządzanie energią. Polskie firmy mają czas do 2027 roku

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów