Na najbliższe zawody University Rover Challenge pojedzie osiem drużyn z Polski

Kolejne międzynarodowe zawody łazików marsjańskich University Rover Challenge (URC), rozgrywane na pustyni w stanie Utah, w USA, odbędą się w dniach 30 maja - 1 czerwca. Weźmie w nich udział 36 zespołów z 10 krajów, w tym 8 drużyn z Polski. W zawodach URC zespoły z polskich uczelni uczestniczą od 2009 roku. Od roku 2011 polskie łaziki wielokrotnie zwyciężały i zajmowały w zawodach czołowe miejsca.

Posłuchaj
00:00

Podczas nadchodzących zawodów najliczniej reprezentowane będą Stany Zjednoczone, które wystawią 11 drużyn. Po 5 zespołów reprezentować będzie Kanadę i Indie, 2 zespoły przyjadą z Bangladeszu i po jednej drużynie z Egiptu, Meksyku, Australii, Turcji i Wielkiej Brytanii.

Polskę reprezentować będą następujące drużyny: ubiegłoroczny zwycięzca zawodów - PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej, AGH Space Systems z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, zespoły SKA Robotics i KNR Team z Politechniki Warszawskiej, Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, Projekt Scorpio z Politechniki Wrocławskiej oraz ARGO z Politechniki Białostockiej.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie urc.marssociety.org/home/urc-news.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Aktualności
Collaborate Poland 2025 – największe wydarzenie poświęcone cobotom w Europie Środkowo-Wschodniej!
Zasilanie, aparatura nn
Kolejne farmy wiatrowe Enei
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Powiązane treści
Siedem polskich drużyn w finale University Rover Challenge
Pierwsza dziesiątka European Rover Challenge zdominowana przez Polaków

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów