Na najbliższe zawody University Rover Challenge pojedzie osiem drużyn z Polski

| Gospodarka Roboty

Kolejne międzynarodowe zawody łazików marsjańskich University Rover Challenge (URC), rozgrywane na pustyni w stanie Utah, w USA, odbędą się w dniach 30 maja - 1 czerwca. Weźmie w nich udział 36 zespołów z 10 krajów, w tym 8 drużyn z Polski. W zawodach URC zespoły z polskich uczelni uczestniczą od 2009 roku. Od roku 2011 polskie łaziki wielokrotnie zwyciężały i zajmowały w zawodach czołowe miejsca.

Na najbliższe zawody University Rover Challenge pojedzie osiem drużyn z Polski

Podczas nadchodzących zawodów najliczniej reprezentowane będą Stany Zjednoczone, które wystawią 11 drużyn. Po 5 zespołów reprezentować będzie Kanadę i Indie, 2 zespoły przyjadą z Bangladeszu i po jednej drużynie z Egiptu, Meksyku, Australii, Turcji i Wielkiej Brytanii.

Polskę reprezentować będą następujące drużyny: ubiegłoroczny zwycięzca zawodów - PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej, AGH Space Systems z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej, zespoły SKA Robotics i KNR Team z Politechniki Warszawskiej, Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, Projekt Scorpio z Politechniki Wrocławskiej oraz ARGO z Politechniki Białostockiej.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie urc.marssociety.org/home/urc-news.

źródło: naukawpolsce.pap.pl