Czwarta edycja warsztatów ifm electronic za nami!

| Gospodarka Aktualności

Zastosowanie najnowszych technologii w codziennej pracy inżynierów było wiodącym tematem tegorocznej edycji autorskich warsztatów ifm electronic z cyklu "ifm wiedza i doświadczenie", tym razem zorganizowanych pod hasłem ifmdustry 4.0!. Z szansy podniesienia kwalifikacji zawodowych skorzystało ponad 60 osób. Kolejna edycja przewidziana jest wstępnie na 2020 rok.

Czwarta edycja warsztatów ifm electronic za nami!

Networking oraz szkolenia praktyczne odbywające się na dedykowanych stanowiskach warsztatowych, podczas których każde zagadnienie zostało przedstawione w praktyce - na to wszystko mogli liczyć uczestnicy spotkania zorganizowanego przez ifm electronic. Mieli oni wyjątkową okazję przetestować sprzęt pod okiem specjalistów z sektora Przemysłu 4.0.

- Tegoroczna edycja naszego autorskiego cyklu "ifm wiedza i doświadczenie" dostarczyła uczestnikom jeszcze więcej wrażeń niż poprzednie - mówi Marta Hetmanowicz, specjalista ds. marketingu w ifm electronic. - Okazuje się, że wykorzystanie najnowszych technologii w pracy zakładów przemysłowych wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Cykliczne spotkania osób zawodowo związanych z przemysłem, umożliwiające wymianę wiedzy i doświadczeń, są odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

Nieprzypadkowo warsztaty "ifm wiedza i doświadczenie" odbywają się tuż po targach hanowerskich, gdzie rokrocznie prezentuje się najważniejsze rozwiązania i produkty z dziedziny automatyki oraz szeroko rozumianego przemysłu. W zakończonej właśnie edycji wydarzenia jednym z głównych bloków tematycznych były warsztaty ifmnovation z IO-Link. Zaprezentowano m.in. całometalowe czujniki indukcyjne do inteligentnego monitorowania położenia, czujniki  pojemnościowe z wyświetlaczem i IO-Link przedstawiające wpływ uziemienia na sygnał wyjściowy. Dużą popularnością cieszyły się również zajęcia praktyczne prezentujące platformę Linerecorder Smartobserver - narzędzie do wizualizowania aktualnego stanu maszyn.

Zobacz również