Stemmer Imaging podpisał umowę dystrybucyjną z firmą Zivid

| Gospodarka Pomiary

Stemmer Imaging podpisał umowę z firmą Zivid, na mocy której prowadzić będzie w całej Europie dystrybucję oprogramowania i kamer Zivid One+. Zivid zajmuje się kamerami 3D stosowanymi w widzeniu maszynowym, w szczególności porównywalnym z widzeniem człowieka (human-like vision), dzięki czemu kamery te spełniają wymagania wysoko wydajnych robotów i systemów automatyki przemysłowej.

Stemmer Imaging podpisał umowę dystrybucyjną z firmą Zivid

Wykorzystując technikę strukturalnej projekcji światła z multipleksowaniem czasowym, kamery tworzą doskonałe obrazy 3D w wysokiej rozdzielczości, nawet obiektów stworzonych z najtrudniejszych do zobrazowania materiałów. Obszary zastosowań tego typu kamer obejmują między innymi depaletyzację logistyki, współpracę w zakresie pick-and-place, montaż, pakowanie czy kontrolę jakości.

- Wysokowydajne kamery Zivid są doskonałym uzupełnieniem istniejącego portfolio kamer 3D firmy Stemmer Imaging. Oferują one nie tylko interesującą, alternatywną technologię obrazowania, zapewniającą zdolność widzenia podobną do ludzkiej, ale także doskonale pasują do sektora rynkowego, w którym planujemy dokonać znacznej ekspansji - powiedział Dietmar Serbée, dyrektor ds. produktów korporacyjnych i strategii rynkowej w Stemmer Imaging.

źródło: Zivid

Zobacz również