STEMMER IMAGING - kolejny krok w kierunku systemów wizyjnych dla automatyki

| Technika

Firma STEMMER IMAGING, wiodący dostawca komponentów do budowy systemów wizyjnych, coraz bardziej zbliża swoją ofertę do potrzeb rynku automatyki. W zeszłym roku uruchomiliśmy dla naszych klientów cykl szkoleń z podstawowej wiedzy o systemach wizyjnych. Wiedza zdobyta podczas szkoleń pozwala na prawidłowy dobór wszystkich komponentów wizyjnych do konkretnej aplikacji.

STEMMER IMAGING - kolejny krok w kierunku systemów wizyjnych dla automatyki

Dodatkowo organizujemy szkolenia produktowe, które prowadzone są przez naszych dostawców. W tym roku uruchamiamy również nową usługę - testy na produktach klientów i pomoc w doborze wszystkich komponentów.

W tym celu zapraszamy naszych klientów do biura w Łowiczu, gdzie posiadamy własne labolatorium i razem z klientem staramy się znaleźć rozwiązanie pasujące do danej aplikacji. W razie potrzeb korzystamy również ze wsparcia sprzętowego i wiedzy naszego niemieckiego biura.

W ostatnim czasie nasza ofeta również poszerzyła się o produkty przeznaczone dla użytkowników końcowych. Poniżej przedstawiono kilka wybranych produktów.

MERLIC 4

15 lutego premierę miała najnowsza wersja oprogramowania Merlic firmy MVTec Software GmbH. Oprogramowanie to pozwala na szybkie tworzenie aplikacji wizyjnych wraz ze spersonalizowanym interfejsem użytkownika. Nowa wersja pozwala również na równoległą, niezależną analizę z kilku kamer i łączenie wyników częściowych w jeden rezultat końcowy.

Aplikacja ma asystenta, który podpowiada użytkownikowi w doborze najlepszych parametrów dla wybranych funkcji. Aplikacja współpracuje bez problemu ze wszystkimi kamerami zgodnymi ze standardem GigE Vision i USB3 Vision. Producent oferuje czterdziestopięciodniowy okres próbny, podczas którego dostępna jest pełna funkcjolaność oprogramowania.

RICOH SC-10

Ricoh SC-10 jest systemem wizyjnym wspomagającym proces ręcznego montażu. Oprogramowanie pozwala na wprowadzanie kolejnych kroków i ich walidację. W przypadku, gdy etap montażu został prawidłowo wykonany, system pozwoli na przejście do kolejnej fazy. Dzięki wbudowanej karcie wejść/wyjść możliwe jest sterowanie narzędziami wykorzystywanymi w procesie motażu, takimi jak lutownica czy pneumatyczny śrubokręt.

Możliwa jest również integracja z czytnikami kodów kreskowych czy QR. Po procesie montażu następuje archiwizacja całej dokumentacji. System jest niezależnym komputerem, pod który można podpiąć monitor i klawiaturę. Gotowe oprogramowanie pozwala na konfigurację systemu bez znajomości programowania.

GEVA 400 I GEVA 4000

Teledyne Dalsa zaprezentowało kolejne modele swoich systemów wizyjnych z serii GEVA. Model GEVA 4000 jest systemem wyposażonym w procesor 2,6 GHz Core i7-6600u. System pozwala na podłączenie wielu kamer, w tym kamer liniowych.

Standardowo na komputerze przeinstalowane jest oprogramowanie Sherlock, które pozwala na zaawansowaną analizę wizyjną programów. Komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi lub PLC może odbywać się za pomocą Ethernetu lub dodatkowego modułu wejść/wyjść.

GEVA 400 przeznaczona jest do mniej wymagających aplikacji. Procesor Intel quad-core Atom również pozwala na wykorzystanie oprogramowania Sherlock w aplikacjach wielokamerowych. Dodatkowo koszt systemu wraz z kilkoma kamerami jest zdecydowanie niższy od zastosowania kilku kamer inteligentnych.

Dodatkowo STEMMER IMAGING w swoim portfolio posiada szeroką gamę kamer zarówno powierzchniowych, jak i liniowych czołowych producentów, między innymi Allied Vision, Teledyne Dalsa, JAI oraz obiektywy i oświetlenie, które pozwoli sprostać nawet najtrudniejszym aplikacjom.

Zachęcamy Państwa do kontaktu i wspólnego szukania rozwiązania Państwa aplikacji. Dzięki wsparciu technicznemu jesteśmy w stanie dobrać dla Państwa odpowiednie komponenty, zbudować komputer spełniający wymagania aplikacji oraz zaproponować algorytmy, które pozwolą na stworzenie systemu wizyjnego, który zaspokoi Państwa potrzeby.

Z myślą o klientach OEM oferujemy również usługę wstępnego montażu i kalibracji kamery i obiektywu oraz składania kompnentów w zestawy gotowe do użycia. Dzięki temu nasi klienci są w stanie uprościć proces montażu systemów wizyjnych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.stemmer-imaging.com oraz do zamówienia najnowszego podręcznika do systemów wizyjnych "Imaging & Vision Handbook", w którym znajdą Państwo zarówno wiedzę na temat technologii wizyjnych, jak i produkty dostępne w naszej ofercie.

Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia.

STEMMER IMAGING Sp. z o.o.

Zobacz również