HARTING otworzył Europejskie Centrum Dystrybucji

Na początku lipca firma HARTING zainaugurowała działalność Europejskiego Centrum Dystrybucji (European Distribution Center - EDC) w Espelkamp. Codziennie przetwarzanych tu będzie do 20 tys. pozycji zamówień, a towary wysyłane będą do klientów w dniu ich zamówienia. To logistyczne centrum, którego koszt budowy szacowany jest na 45 mln euro, jest największą pojedynczą inwestycją w 74-letniej historii firmy HARTING.

Posłuchaj
00:00

Z nowego obiektu można codziennie wysłać do klientów i oddziałów na całym świecie około 10 tys. przesyłek. Magazyn o wysokości 20 metrów może pomieścić ok. 7 tys. palet i 120 tys. kontenerów. W centrum, w systemie dwuzmianowym pracuje 140 osób.

Najważniejsze cechy techniczne, to wysoce zautomatyzowany system pobierania produktów oraz powierzchnia magazynowa, która jest optymalnie zarządzana i wydajnie wykorzystywana, zależnie od masy i objętości danego zamówienia. Technologia RFID zapewnia prawidłowe umieszczenie i załadowanie palet, a system autonomicznego transportu odpowiada za przewóz towarów między halami i indywidualny wybór optymalnej trasy.

Duży nacisk położono również na zrównoważone dostarczanie energii. Zasilanie Europejskiego Centrum Dystrybucji zapewnia system fotowoltaiczny zainstalowany na dachu, natomiast zapotrzebowanie na energię do chłodzenia i ogrzewania zaspokajane jest przez produkowany wewnętrznie biometan i instalację geotermalną, na potrzeby której trzeba było wywiercić 36 otworów o głębokości 150 m. Zastosowana koncepcja energetyczna minimalizuje emisję CO2.

Koszt całego centrum był o 27% niższy niż pierwotnie obliczony przez Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).

Źródło: HARTING

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Aktualności
Medicalgorithmics rozszerza obecność w USA dzięki współpracy z Fourth Frontier
Aktualności
Rozwój przemysłu chemicznego
Komunikacja
Przyszłość technologii RFID
Aktualności
Bosch inwestuje miliony w druk 3D z metalu
Powiązane treści
HARTING w ODVA
Grupa Technologiczna HARTING kształtuje przyszłość od 75 lat
Rozmowa z Mariuszem Matejczykiem, dyrektorem zarządzającym HARTING Polska
HARTING promuje SPE jako standard w IIoT
HARTING otwiera w Polsce zakład produkcyjny
Partnerstwo firm HARTING i Heilind Electronics
HARTING współpracuje z itelligence
Rekordowe obroty Grupy HARTING
Rozmowa z Markiem Juchimiukiem z firmy HARTING Polska
HARTING inwestuje 40 mln euro w nowoczesne centrum dystrybucyjne

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów