Eksport maszyn z Tajwanu spadł w pierwszej połowie roku o blisko 6%

Z raportu Taiwan Association of Machinery Industry (TAMI) wynika, że w pierwszej połowie 2019 roku wartość eksportu maszyn tajwańskich producentów wyniosła 12,816 mld dolarów. W porównaniu z rokiem ubiegłym oznacza to spadek o 5,9%.

Posłuchaj
00:00

TAMI informuje, że eksport do Chin, które stanowią największy rynek, skurczył się o 13,4%. Alex Ko, prezes firmy pierwotnie spodziewał się, że w 2019 wartość produkcji maszyn na Tajwanie trzeci rok z rzędu przekroczy 1 bln dolarów tajwańskich (32,2 mld dolarów), ale obecnie wydaje się, że to zbyt ambitny cel. Z całkowitej wartości eksportu maszyn w okresie styczeń-czerwiec 1,606 mld USD dotyczyło obrabiarek, co w tym przypadku oznacza spadek o 10,8% w skali roku.

Import maszyn na Tajwan w pierwszej połowie roku wyniósł 16,396 mld dolarów, co oznacza w stosunku rocznym wzrost o 20,9%. Wynika to głównie z popytu na wysokiej klasy sprzęt, generowanego przez tajwańskich producentów, którzy wycofują swoją produkcję z Chin.

Import sprzętu z Japonii osiągnął wartość 4,390 mld dolarów, co oznacza wzrost o 20,5%, z USA - 4,066 mld dolarów, czyli o 16,3% więcej, z Holandii - 2,273 mld dolarów, więcej o 155% i z Chin - 1,956 mld dolarów, wzrost o 2,0%.

Źródło: DigiTimes

Powiązane treści
Rynek maszyn drukarskich do tkanin - 14 mld dolarów w 2025 roku
Nowoczesne maszyny do zimowego utrzymania płyty lotnisk z elektroniką BODAS Bosch Rexroth
Siemens Gamesa dostarczy turbiny dla tajwańskiej elektrowni wiatrowej o mocy 640 MW
Rynek sieci fieldbus w odwrocie - Ethernet wciąż się rozwija
Rynek wtryskarek - ponad 22 mld dolarów w 2025 roku
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów