Advanced Semiconductor Engineering kupi fabrykę za blisko 75 mln dolarów

| Gospodarka Aktualności

Advanced Semiconductor Engineering (ASE) zamierza zakupić nowy budynek fabryczny o wartości 2,326 mld NT (74,67 mln dolarów) w Kaohsiung na południu Tajwanu. Obiekt ma zapewnić więcej miejsca na magazynowanie materiałów chemicznych, prowadzenie zaawansowanych operacji testowych i elastyczne wsparcie procesu produkcyjnego flip-chip, który polega na łączeniu układu scalonego z zewnętrznymi obwodami.

Advanced Semiconductor Engineering kupi fabrykę za blisko 75 mln dolarów

Nowy budynek, który znajduje się w sąsiedztwie dużego kompleksu produkcyjnego w Nanzih Export Processing Zone pomoże ASE zoptymalizować alokację mocy produkcyjnych w celu wsparcia rozwoju firmy.

Według źródeł branżowych, ASE i powiązane z nim Siliconware Precision Industries (SPIL), które od dawna utrzymuje ścisłą współpracę z producentami układów scalonych - Qualcommem, Huaweiem, HiSilicon i MediaTekiem, mają kontynuować realizację dużych zamówień na rozwiązania w zakresie technologii 5G, ponieważ ich zaawansowane testy SiP, OTA (Over The Air) i technologia SLT (System Level Testing) są bardzo potrzebne do zapewnienia wysokiej heterogenicznej integracji chipów 5G.

W lipcu skonsolidowane przychody ASE wzrosły do najwyższego miesięcznego poziomu 36,37 mld NT (1,157 mld dolarów), czyli o 15,22%, a przychody z pierwszych siedmiu miesięcy tego roku wzrosły do 215,98 mld NT, czyli o 127% w stosunku do roku ubiegłego. Biorąc pod uwagę to, że firma uzyskała duże zamówienie od głównych producentów chipów na przygotowanie układów w technologii 5G AiP (Antenna in Package) i mmWave, źródła oszacowały, że przychody ASE w trzecim kwartale sekwencyjnie wzrosną o prawie 20%, a działalność w zakresie montażu i testowania układów scalonych - o 15-18%. Zamówienia obejmują również przygotowanie chipów do smartfonów, notebooków, urządzeń IoT i urządzeń sieciowych Huaweia.

źródło: DigiTimes

Zobacz również