AcBel inwestuje blisko 80 mln dolarów w rozbudowę fabryk

| Gospodarka Przemysł 4.0

AcBel Polytech, producent zasilaczy i urządzeń energetycznych, w związku z rozszerzeniem działalności zwiększy swoje moce produkcyjne na Tajwanie i Filipinach. Firma zainwestuje 2,5 mld NT (79,4 mln USD) w nowe, inteligentne fabryki oraz usprawni prace badawczo-rozwojowe w zakresie produktów wysokiej klasy. Budowa obiektów rozpocznie się w październiku bieżącego roku, a zakończy w czwartym kwartale 2021 roku.

AcBel inwestuje blisko 80 mln dolarów w rozbudowę fabryk

AcBel planuje najpierw rozbudować swoje fabryki na północny Tajwanu, a potem na Filipinach. Po zakończeniu prac będą one stanowiły odpowiednio ponad 20% i 25-30% całkowitych mocy produkcyjnych firmy. Producent zamierza też zmniejszyć udział swoich trzech zakładów działających w Chinach, do poziomu nieprzekraczającego 50%.

Od trzeciego kwartału 2018 roku firma odnotowała znaczny wzrost sprzedaży zasilaczy konsumenckich stosowanych w inteligentnych domach i urządzeniach IoT, komputerach, netbookach oraz systemach nadzoru, a także zasilaczy przemysłowych, które wykorzystywane są w dużych centrach przetwarzania danych. AcBel odnotował w lipcu bieżącego roku skonsolidowane przychody o wysokości 1,72 mld NT, które sekwencyjnie zmniejszyły się o 0,11%, ale w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosły o 6,76%.

Na początku 2019 roku AcBel wygrał przetarg na dostawę 77 tys. inteligentnych liczników energii dla Taiwan Power Company, a także współpracował z producentami skuterów elektrycznych w celu opracowania systemów zarządzania zasilaniem wykorzystywanych na stacjach wymiany akumulatorów oraz wytwórcami samochodów elektrycznych w celu opracowania zasilaczy,. AcBel ogłosił, że dostarczy zasilacze, konwertery oraz inne urządzenia energetyczne do elektrowni fotowoltaicznych na Tajwanie i za granicą o łącznej efektywności wynoszącej ponad 100 MWp.

źródło: DigiTimes

Zobacz również