Teco otwiera inteligentą fabrykę w Wietnamie

| Gospodarka Przemysł 4.0

Tajwański producent maszyn elektrycznych i urządzeń gospodarstwa domowego Teco Electric & Machinery 23 lipca otworzył nową fabrykę w parku przemysłowym skupiającym zaawansowane technologie, zlokalizowanym w południowym Wietnamie. Teco zainwestowało 12 mln dolarów w powstanie nowej fabryki o powierzchni 4,2 ha, której budowa rozpoczęła się w lipcu 2018 roku. Zakład wybudowano na działce o powierzchni 50 ha zakupionej przez firmę w 2008 roku.

Teco otwiera inteligentą fabrykę w Wietnamie

Fabryka produkuje małe silniki IE3 (International Energy efficiency class 3: premium efficiency), mając początkową roczną zdolność produkcyjną na poziomie 200 tys. sztuk. Firma planuje w przyszłości zwiększyć moce produkcyjne do 300 tys. małych silników.

Obiekt wykorzystuje inteligentne zautomatyzowane procesy produkcyjne oparte o Internet Rzeczy. Zakład został wyposażony w stałe i przenośne czujniki, które służą do zbierania danych operacyjnych z maszyn w czasie rzeczywistym. Dane pochodzące z urządzeń są przekazywane przy pomocy bezprzewodowej technologii LoRa. Za przetwarzanie zebranych informacji odpowiada systemem MES (Manufacturing Execution System), który w końcowym etapie przekazuje dane do głównej siedziby firmy na Tajwanie. To umożliwia zarządzenie wydajnością fabryki oraz kontrolę jakości wytwarzanych produktów.

Zgodnie z nową polityką rządu Tajwanu (New Southbound Policy), fabryka stanie się główną bazą produkcyjną dla eksportu na rynek amerykański.

źródło: DigiTimes