Fabryka Schneider Electric jedną z najlepiej wykorzystujących zasady Industry 4.0

| Gospodarka Aktualności

Fabryka Schneider Electric w Le Vaudreuil we Francji została ogłoszona jednym z najlepszych na świecie zaawansowanych zakładów przemysłowych, wyznaczających nowe trendy w sektorze. Wyróżnione fabryki wykorzystują w swojej produkcji technologie Czwartej Rewolucji Przemysłowej. O wyróżnieniu firma dowiedziała się 20 września br. podczas 12. dorocznego spotkania Nowych Mistrzów Światowego Forum Ekonomicznego w Tianjin w Chinach.

Fabryka Schneider Electric jedną z najlepiej wykorzystujących zasady Industry 4.0

Fabryka wdrożyła najnowsze narzędzia cyfrowe, takie jak EcoStruxureTM Augmented Operator Advisor, które umożliwiają operatorom korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej w celu przyspieszenia pracy i konserwacji, zapewniając wzrost wydajności na poziomie od 2 do 7%. Pierwsze wdrożenie programu EcoStruxureTM Resource Advisor zapewnia do 30% oszczędności energii.

Od Alliance Industrie du Futur we Francji fabryka Le Vaudreuil otrzymała już znak Vitrine Industrie du Futur ("Future Industry Showcase"). Ta cyfrowo przekształcona fabryka została otwarta 3 kwietnia 2018 roku w obecności Sébastiena Lecornu, francuskiego sekretarza stanu i ministra ds. transformacji ekologicznej i integracyjnej oraz Jean-Pascala Tricoire - CEO firmy Schneider Electric.

źródło: Schneider Electric

Zobacz również