Schneider Electric uruchomił Akademię EcoStruxure

| Gospodarka Przemysł 4.0

W europejskich centrach R&D firmy Schneider Electric przez rok kształcić się będzie 18 studentów kierunków technicznych z 8 krajów. Zdobędą oni praktyczną wiedzę o zagadnieniach dotyczących Przemysłu 4.0 i najbardziej innowacyjnych narzędzi dostępnych na rynku. Nauka w ramach programu stażowego EcoStruxure Academy rozpoczęła się już w sierpniu. Na najlepszych czeka możliwość stałego zatrudnienia w firmie.

Schneider Electric uruchomił Akademię EcoStruxure

Tegoroczna edycja programu EcoStruxure Academy "Power & Buildings" jest okazją do zdobycia doświadczenia m.in. z zakresu procesów HVAC, dystrybucji i zarządzania energią, technologii sieciowych oraz narzędzi do zarządzania bazami danych. Częścią stażu jest odwiedzanie placówek oraz centrów R&D Schneider Electric w całej Europie, a także czynny udział w codziennej pracy przy realizacji projektów. Uczestnicy będą mieli możliwość kontaktu z klientami, nabycia doświadczenia biznesowego i poznania perspektywy osób, które w zarządzaniu energią oraz w automatyce wykorzystują produkty Schneider Electric na co dzień.

- Tworząc EcoStruxure Academy, chcemy zapewnić miejsce do rozwoju dla ambitnych i pomysłowych osób, które chcą zmieniać świat. Kształcąc ich i wspierając ich kreatywność, jednocześnie umożliwiamy zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Wierzymy, że dzięki temu studenci będą chcieli kontynuować z nami współpracę i staną się naszymi naturalnymi ambasadorami - wyjaśniał Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric.

Akademia EcoStruxure to kolejna inicjatywa Schneider Electric skierowana do studentów i absolwentów kierunków takich, jak automatyka, mechatronika i robotyka. Jej uczestnicy pochodzą z Polski, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Izraela, Rumunii, Słowacji oraz Węgier. Celem tegorocznego programu jest wykształcenie specjalistów od Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), którzy będą zarządzać platformą EcoStruxure - flagowym systemem Schneider Electric w dziedzinie automatyki przemysłowej.

źródło: Schneider Electric

Zobacz również