Schneider Electric uruchomił Akademię EcoStruxure

W europejskich centrach R&D firmy Schneider Electric przez rok kształcić się będzie 18 studentów kierunków technicznych z 8 krajów. Zdobędą oni praktyczną wiedzę o zagadnieniach dotyczących Przemysłu 4.0 i najbardziej innowacyjnych narzędzi dostępnych na rynku. Nauka w ramach programu stażowego EcoStruxure Academy rozpoczęła się już w sierpniu. Na najlepszych czeka możliwość stałego zatrudnienia w firmie.

Posłuchaj
00:00

Tegoroczna edycja programu EcoStruxure Academy "Power & Buildings" jest okazją do zdobycia doświadczenia m.in. z zakresu procesów HVAC, dystrybucji i zarządzania energią, technologii sieciowych oraz narzędzi do zarządzania bazami danych. Częścią stażu jest odwiedzanie placówek oraz centrów R&D Schneider Electric w całej Europie, a także czynny udział w codziennej pracy przy realizacji projektów. Uczestnicy będą mieli możliwość kontaktu z klientami, nabycia doświadczenia biznesowego i poznania perspektywy osób, które w zarządzaniu energią oraz w automatyce wykorzystują produkty Schneider Electric na co dzień.

- Tworząc EcoStruxure Academy, chcemy zapewnić miejsce do rozwoju dla ambitnych i pomysłowych osób, które chcą zmieniać świat. Kształcąc ich i wspierając ich kreatywność, jednocześnie umożliwiamy zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Wierzymy, że dzięki temu studenci będą chcieli kontynuować z nami współpracę i staną się naszymi naturalnymi ambasadorami - wyjaśniał Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric.

Akademia EcoStruxure to kolejna inicjatywa Schneider Electric skierowana do studentów i absolwentów kierunków takich, jak automatyka, mechatronika i robotyka. Jej uczestnicy pochodzą z Polski, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Izraela, Rumunii, Słowacji oraz Węgier. Celem tegorocznego programu jest wykształcenie specjalistów od Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), którzy będą zarządzać platformą EcoStruxure - flagowym systemem Schneider Electric w dziedzinie automatyki przemysłowej.

Źródło: Schneider Electric

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Roboty
Locus Robotics przekracza 5 miliardów operacji picking – przełom w automatyzacji magazynów
Aktualności
VEGA po raz pierwszy na targach PLASTPOL
Powiązane treści
Schneider Electric dąży do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla
Schneider uruchamia program stażowy EcoStruxure Academy
Schneider Electric współpracuje z Transpara
Fabryka Schneider Electric jedną z najlepiej wykorzystujących zasady Industry 4.0
Partnerstwo Schneider Electric i Vericlave
Dział oprogramowania przemysłowego Schneider Electric łączy się z firmą Aveva
Schneider Electric w gronie najbardziej etycznych firm świata
Schneider będzie zasilany wyłącznie ze źródeł odnawialnych
Schneider Electric przejmie ProLeiT

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów