Schneider Electric dąży do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla

| Gospodarka Aktualności

Schneider Electric zwiększa swój wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z okazji odbywającego się w Katowicach od 3 do 14 grudnia szczytu klimatycznego COP24 (Conference of the Parties), Schneider wzmacnia swoje zobowiązanie, by do 2030 r. stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Aby osiągnąć ten cel, firma dostarcza rozwiązania, które pomogą przyspieszyć przejście na gospodarkę niskoemisyjną.

Schneider Electric dąży do neutralności  pod względem emisji dwutlenku węgla

COP24 zgromadzi około 20 tys. uczestników - badaczy, przywódców politycznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu i nauki - z ponad 190 krajów. Celem kongresu jest ustanowienie reguł wdrażania pierwszej globalnej umowy klimatycznej, jaką jest Porozumienie paryskie.

W listopadzie 2015 r., w przeddzień obrad COP21, Schneider Electric ogłosił, że do 2030 r. ma zamiar stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. W związku z COP24 Schneider Electric wzmacnia swoje zobowiązania do walki ze zmianami klimatycznymi w oparciu o trzy uzupełniające się inicjatywy:

  1. Przed rokiem 2020 - spełnienie 21 nowych zobowiązań barometru Schneider Sustainability Impact na lata 2018-2020, nakreślenie trajektorii opartej na założeniu, że ziemia przekroczy limit ocieplenia o 2°C do 2050 r. i zatwierdzenie poprzez inicjatywę Science Based Targets, podpisaną przez Grupę w 2016 r.
  2. Osiągnięcie neutralności węglowej do 2030 r. nie tylko w zakładach, ale w całym ekosystemie przemysłowym, obejmującym zarówno dostawców, jak i klientów. W tym celu firma będzie szacować emisje węgla zaoszczędzone przez klientów dzięki rozwiązaniu EcoStruxure, przejdzie na 100% odnawialnej energii elektrycznej, będzie wykorzystywać opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub wielokrotnego użytku, a także postawi na odzysk 100% odpadów przemysłowych i podwoi wydajność energetyczną w stosunku do poziomu wyjściowego z 2005 roku.
  3. Zaczynając już dziś i planując osiągnąć zamierzone cele do 2050 r. - ograniczenie emisji CO2 o ponad 50% w stosunku do 2015 r., zgodnie z zasadami inicjatywy Science Based Targets.

Firma Schneider Electric pomaga przyspieszyć przejście na gospodarkę niskoemisyjną, a szereg projektów zrealizowanych w Polsce pokazuje, że to realne działania. Firma zakończyła modernizację dystrybucji elektrycznej fabryki szkła Saint Gobain w Dąbrowie Górniczej w 2017 r. Wymiana i optymalizacja transformatorów, dzięki EcoSruxure Power Consulting Services, pozwoliła na 16% spadek strat energii (OPEX) w 2018 r., jak również 30% spadek nakładów inwestycyjnych. Schneider wyposażył również Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach, w którym odbywa się COP24, oraz Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, miejsce koncertu inauguracyjnego, w systemy zarządzania energią w budynkach, które znacząco obniżają zużycie energii przy zachowaniu komfortu użytkowników.

Podczas COP24, Fundacja Schneider Electric, pod egidą Fundacji de France, wraz z organizacją społeczną na rzecz przedsiębiorczości Ashoka, będzie realizować swoje zobowiązanie do rozwiązania problemu ubóstwa energetycznego w Europie - czyli stanu, w którym osoba nie może ogrzać swojego domu, ponosząc akceptowalne koszty - uruchamiając nowy konkurs i składanie projektów na 2019 r.

W wyniku zmian klimatu wiele osób zostało już zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu klęsk żywiołowych. Te sytuacje wymagają mobilnych, czystych, niezawodnych i niedrogich rozwiązań gwarantujących dostęp do energii. Na COP24 Schneider Electric uruchomi rozwiązanie Villaya Emergency, które ułatwi dostęp do energii w sytuacjach awaryjnych. To rozwiązanie, oparte na mikrosieci słonecznej, jest gotowe do użycia w każdej sytuacji dzięki systemowi łączącemu technologie Schneider Electric i doświadczeniu innowacyjnych start-upów. Całe rozwiązanie jest umieszczane w standardowym opakowaniu, które umożliwia szybki i łatwy transport do dowolnego miejsca na świecie.

źródło: Schneider Electric

Zobacz również