Dział oprogramowania przemysłowego Schneider Electric łączy się z firmą Aveva

| Gospodarka Artykuły

Schneider Electric poinformował o połączeniu działu oprogramowania przemysłowego i firmy Aveva. Efektem tego połączenia będzie uzyskanie pozycji globalnego lidera w dziedzinie oprogramowania technologicznego i przemysłowego, silna obecność na najważniejszych rynkach oraz kompleksowa oferta rozwiązań obejmujących wszystkie aspekty cyfrowego zarządzania zasobami - od symulacji procesów, przez projektowanie, budowę i produkcję, po optymalizację. Dzięki temu, EcoStruxure - flagowa platforma przemysłowego Internetu Rzeczy Schneider Electric - stanie się jeszcze atrakcyjniejsza dla klientów z branży przemysłowej i infrastrukturalnej.

Dział oprogramowania przemysłowego Schneider Electric łączy się z firmą Aveva

Po zamknięciu transakcji, zgodnie z warunkami określonymi w prospekcie spółki Aveva, Schneider Electric objął 60% udziałów w Grupie Aveva. Emmanuel Babeau (Deputy Chief Executive Officer i Chief Financial Officer) oraz Peter Herweck (Executive Vice President - Industrial Automation) ze Schneidera objęli stanowiska dyrektorów niewykonawczych Grupy Aveva, a Emmanuel Babeau został ponadto mianowany wiceprezesem.

Rachunkowość Avevy będzie w pełni skonsolidowana z rachunkowością działu automatyki przemysłowej firmy Schneider Electric, z całoroczną marżą operacyjną przypisaną do wyników grupy.

źródło: Schneider

Zobacz również