Powstała przemysłowa grupa, której celem jest ujednolicenie języka komunikacji maszyn

Grupa europejskich dostawców sprzętu i oprogramowania dla inteligentnych fabryk zawarła sojusz, który chce sprawić, by 80% maszyn w takich fabrykach komunikowało się tym samym językiem. Organizacja Open Industry 4.0 Alliance, której założycielami są firmy Beckhoff, Endress + Hauser, Hischer, ifm, Kuka oraz SAP, zamierza oferować otwarty "ekosystem" i środowisko umożliwiające osiągnięcie interoperacyjności między urządzeniami.

Posłuchaj
00:00

Sojusz - którego członkami są między innymi Balluff, Pepperl + Fuchs i Wika - ma na celu stworzenie otwartego, znormalizowanego środowiska do obsługi zautomatyzowanych fabryk, w tym logistyki i usług. Organizacja chce spowodować, że przedsiębiorstwa nie będą wykorzystywać systemów tworzonych na indywidualne zamówienia. Planuje stworzenie systemu "Open Industry 4.0 Framework", opartego na istniejących standardach, takich jak IO-Link, OPC UA oraz Rami (Reference Architectural Model for Industry 4.0).

Członkowie sojuszu twierdzą, że zastrzeżone protokoły i różnorodność standardów łączności, zarządzania danymi, bezpieczeństwa IT i współpracy, stwarza konieczność podejmowania dodatkowych wysiłków i utrudnia szybkie skalowanie Przemysłu 4.0. Zobowiązują się oni zaoferować użytkownikom otwartą ofertę, opartą na standardach, obejmującą całą drogę produktu - od hali produkcyjnej po serwis. Z zestawu modułowych, skalowalnych komponentów i usług użytkownicy będą mogli wybrać to, czego potrzebują. Zaangażowanie firmy SAP ma pomóc zagwarantować, że procesy biznesowe, takie jak realizacja produkcji, zarządzanie magazynem czy utrzymanie zakładu, będą ze sobą współpracować niezależnie od różnic między firmami partnerskimi.

Pierwsze testy koncepcji zostały uruchomione w 2018 r., w ramach produkcji prowadzonej w firmie Kuka. Obecnie celem Open Industry 4.0 Alliance jest wdrożenie dodatkowych przykładów zastosowań koncepcji i do połowy bieżącego roku zebranie informacji od członków sojuszu i ich klientów, a następnie opublikowanie pierwszych wyników.

Źródło: Drives & Controls

Powiązane treści
Dunkermotoren w Open Industry 4.0 Alliance
Współpraca sposobem na otwartość rozwiązań automatyki
Mitsubishi Electric otwiera w Balicach centrum automatyki przemysłowej Showroom 4.0
Czy na świecie widać efekty wdrożeń idei Przemysłu 4.0?
Powstała grupa wspierająca wdrażanie Przemysłu 4.0
Rusza druga edycja programu "Inżynierki 4.0"
Bosch i MPiT współpracują w obszarze Przemysłu 4.0
W Hesji ruszyła pierwsza Fabryka Edukacyjna 4.0
Czym w praktyce są wdrożenia z obszaru Industry 4.0?
Fabryka Schneider Electric jedną z najlepiej wykorzystujących zasady Industry 4.0
Kim powinien być inżynier w Przemyśle 4.0?
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów