Rusza druga edycja programu "Inżynierki 4.0"

Siemens otwiera przed studentkami kierunków technicznych nowe możliwości podniesienia kwalifikacji zwiększające ich szanse na rynku pracy. W ramach projektu "Inżynierki 4.0", którego patronem jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, odbędą się specjalistyczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą eksperci od technologii przemysłowej, cyfryzacji i komunikacji. Udział w programie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja.

Posłuchaj
00:00

Program dąży do zwiększenia udziału kobiet w branży technologicznej i jest konsekwencją aktywności podejmowanej przez Siemensa mającej na celu rozwój potencjału branży przemysłowej. Studentki mogą wysyłać swoje zgłoszenia do udziału w projekcie do 3 marca br. za pośrednictwem strony

W ramach projektu członkowie zarządu Siemens, w tym prezes Dominika Bettman oraz eksperci branżowi z takich firm, jak Daimler czy KUKA, poprowadzą specjalistyczne warsztaty dedykowane studentkom. Zajęcia dotyczyć będą m.in. takich obszarów, jak "Virtual and augmented reality", "New production setup na przykładzie fabryki Mercedesa w Jaworze", "Robotyzacja w świecie Industry 4.0" i "Projektowanie innowacji w duchu design thinking". Zakres zajęć obejmuje także dziedziny związane z rozwojem osobistym na rynku pracy, czyli m.in. komunikację oraz zarządzanie marką własną w Internecie.

Poza możliwością wzbogacenia wiedzy uczestniczki projektu zyskują sposobność wzięcia udziału w konkursie, w którym główną nagrodą będzie wyjazd dla 3 osób na Hannover Messe w kwietniu 2019 roku.

Projekt edukacyjny "Inżynierki 4.0" wpisuje się w inicjatywę Siemensa oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy "Potencjał kobiet dla branży technologicznej" wspierającą kobiece kariery w zawodach inżynieryjnych.

- Kobiety mają obecnie 20-25% udział w kadrach polskich firm technologicznych o charakterze innowacyjnym. Jeszcze mniej jest ich na stanowiskach merytorycznych i menadżerskich. I choć w ostatnich latach udział ten zwiększył się o 6% wciąż nie wykorzystujemy olbrzymiego potencjału, jaki kobiety mogą i powinny wnosić do branży technologicznej - mówi dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Źródło: Siemens

Powiązane treści
Rusza czwarta edycja programu edukacyjnego "Inżynierki 4.0"
Kobiety w branży technicznej
Program "Inżynierki 4.0" pomoże studentkom uczelni technicznych wzmocnić pozycję na rynku pracy
Czy na świecie widać efekty wdrożeń idei Przemysłu 4.0?
Pracownia automatyki 4.0 w ZST w Turku
Powstała przemysłowa grupa, której celem jest ujednolicenie języka komunikacji maszyn
Współpraca sposobem na otwartość rozwiązań automatyki
Cyfrowe strategie integratorów systemów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów
Pomiary
Smart-VS EVO - przełamuje zasady systemów wizyjnych dzięki sztucznej inteligencji
Przemysł 4.0
Powstają nowe ciemne fabryki
Bezpieczeństwo
Bezpieczny system – bezpieczne maszyny – bezpieczni ludzie
Przemysł 4.0
Rewolucja w zarządzaniu odpadami jądrowymi: Wielka Brytania inwestuje 9,5 mln funtów w autonomiczne roboty sortujące
Roboty
4NE1 i MiPA – NEURA Robotics wprowadza roboty kognitywne do przemysłu i domu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów