Rusza czwarta edycja programu edukacyjnego "Inżynierki 4.0"

| Gospodarka Aktualności

Firma Siemens już po raz czwarty zaprasza studentki uczelni technicznych do udziału w programie edukacyjnym "Inżynierki 4.0". Uczestniczki będą mogły wziąć udział w serii webinarów prowadzonych przez ekspertów Siemensa oraz firm partnerskich. Pierwszy z czterech dni warsztatowych zaplanowany jest na 30 listopada. Udział w programie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Nowością w tegorocznej edycji programu będą zagadnienia z zakresu nowoczesnej energetyki i inteligentnych budynków.

Rusza czwarta edycja programu edukacyjnego "Inżynierki 4.0"

Program Siemensa jest skierowany do studentek polskich uczelni technicznych, a jego celem jest zapewnienie im solidnej dawki wiedzy praktycznej i merytorycznej, a także możliwość budowania relacji w świecie biznesu. Rejestracja odbywa się poprzez formularz na stronie: www.siemens.pl/inzynierki4-0.

Jak wynika z Raportu Naukowego UNESCO opublikowanego w lutym br. pomimo niedoboru inżynierów w większości dziedzin technologicznych napędzających czwartą rewolucję przemysłową, kobiety nadal stanowią zaledwie 28% absolwentów kierunków inżynierskich. Autorzy raportu podkreślają, że ze względu na rosnący wpływ technologii na priorytety społeczne, niedostateczna reprezentacja wkładu kobiet w badania i rozwój oznacza, że ich potrzeby mogą być pomijane przy projektowaniu produktów mających wpływ na nasze codzienne życie.

Trzy przeprowadzone dotychczas edycje warsztatów pokazały, że zapotrzebowanie na programy edukacyjne w zakresie Przemysłu 4.0 przeznaczone dla kobiet jest wciąż ogromne. Jedną z nowości tegorocznej edycji programu będą sesje dedykowane wyzwaniom, z jakimi młode kobiety mierzą się na rynku pracy oraz odnoszące się do uprzedzeń, nierówności i tego, jak sobie z nimi radzić. Prelegenci poruszą m.in. tematy Gender Pay Gap, tworzenia relacji w biznesie oraz zarządzania wizerunkiem.

Nie zabraknie także zajęć związanych z umiejętnościami czysto technicznymi. W najnowszej edycji nacisk będzie położony na funkcjonowanie w świecie przyszłości. Uczestniczki zapoznają się z tematyką automatyki, robotyki i Digital Enterprise oraz – po raz pierwszy w historii programu – z tematami z zakresu nowoczesnej energetyki i inteligentnych budynków.

Na studentki uczelni technicznych zainteresowane programem czekają cztery dni warsztatowe, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Podczas warsztatów – jak co roku – zostanie ogłoszony konkurs dla chętnych uczestniczek. W puli nagród znalazło się szkolenie z zakresu CNC w Siemensie, wybrane szkolenie z zakresu robotyki w firmie KUKA, a także indywidualny warsztat o wyzwaniach dla polskiej energetyki w kontekście zielonej transformacji z ekspertką Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu.

Patronat nad tegoroczną edycją warsztatów "Inżynierki 4.0" objęła Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Partnerem merytorycznym został Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu. Partnerami programu są firmy Brintons Agnella, KUKA oraz Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

źródło: Siemens

Zobacz również