Aerotech i Micronix tworzą globalne partnerstwo strategiczne

| Gospodarka Silniki i napędy

Firmy Aerotech i Micronix USA zawarły globalne partnerstwo, w ramach którego oferować będą komplementarne systemy precyzyjnego nanopozycjonowania dla przemysłu i działalności badawczej. Sygnatariusze porozumienia mają nadzieję poszerzyć swoje kompetencje, jednocześnie przyspieszając rozwój nowych aplikacji wymagających wydajnych, przyjaznych dla użytkownika technologii nanopozycjonowania. Dzięki współpracy będą mogli ponadto zaoferować szerszą gamę silników krokowych, sterowników, napędów i oprogramowania do zastosowań związanych z pozycjonowaniem.

Aerotech i Micronix tworzą globalne partnerstwo strategiczne

Pierwsza wspólna publiczna prezentacja obu firm miała miejsce na niedawnych targach Laser w Monachium. Firmy będą także dzielić stoiska na nadchodzących wystawach Productronica i SPS w Niemczech, i w ramach strategicznego partnerstwa dystrybuować i sprzedawać swoje produkty.

Aerotech produkuje precyzyjne komponenty i systemy sterowania ruchem do zastosowań przemysłowych i laboratoryjnych, od komponentów takich, jak silniki i napędy, po wieloosiowe systemy sterowania. Micronix produkuje miniaturowe regulatory z wykorzystaniem różnych technologii napędowych (silnik liniowy, cewka drgająca i silnik krokowy piezoelektryczny). Podstawą działalności Aerotechu jest wytwarzanie mikro- i nanopozycjonujących komponentów dla biomedycyny, badań, optyki i innych dziedzin. Aerotech planuje rozszerzyć swój konfigurator handlowy o produkty piezo firmy Micronix. Wkrótce możliwe ma być sterowanie silnikami krokowymi i siłownikami Micronixa z napędów Aerotecha.

Aerotech, z siedzibą w Pittsburghu w USA, jest firmą rodzinną założoną w 1970 roku przez Stephena Botosa. Projektuje i produkuje systemy kontroli ruchu i pozycjonowania dla klientów przemysłowych oraz jednostek naukowych i badawczych. Zatrudnia około 500 osób na całym świecie i w Niemczech ma spółki zależne.

Firma Micronix USA, założona w 2006 roku, rozwija i sprzedaje precyzyjne systemy ruchu. Specjalizuje się głównie w miniaturowych komponentach do mikro- i nanopozycjonowania w biomedycynie i badaniach. Do jej specjalistycznych produktów należą stoły liniowe i obrotowe.

źródło: Drives & Controls