Powstanie największa polska elektrownia fotowoltaiczna

Rusza budowa największej w Polsce elektrowni fotowoltaicznej o mocy 600 MW. Inwestycja zostanie zrealizowana przez spółkę Energia Przykona z grupy NeoInvestments razem z chińskim partnerem China Sinogy Electric Engineering (CSEE). Finansowanie zapewni CSEE i spółka partnerska Strategic Swiss Partners AG oraz grupa NeoInvestments. Projekt zakłada również utworzenie magazynu energii, który pozwoli na stabilniejszą dostawę energii.

Posłuchaj
00:00

Inwestorzy wskazują, że nowa elektrownia będzie odpowiadać za blisko 3% wytwarzanej w Polsce energii z OZE, a jej roczna produkcja wyniesie 630 GWh. Obiekt powstanie w regionie wschodniej Wielkopolski, na terenach wcześniej wykorzystywanych do działalności górniczej, a jego budowa zostanie podzielona na trzy etapy. W pierwszym etapie powstać ma jednostka o łącznej mocy 200 MW. Realizacja pierwszych dwóch etapów rozpocznie się na początku przyszłego roku, po uzyskaniu przez dewelopera odpowiedniego pozwolenia. Zawarcie umowy na przyłączenie instalacji PV do sieci elektroenergetycznej zaplanowano na przyszły miesiąc.

Źródło: gramwzielone.pl

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Sterowanie i kontrola - fundamenty automatyki w jeszcze nowszym wydaniu
PLC, HMI, Oprogramowanie
Oprogramowanie GenAI Studio wzmocni rozwój dużych modeli językowych - LLM
Aktualności
Rozwój oświetlenia samolotów
Przemysł 4.0
Dassault Systèmes i Airbus rozszerzają strategiczne partnerstwo
Aktualności
Maszyny do produkcji papieru
Przemysł 4.0
Emerson rozwija DeltaV Mimic: nowa wersja 6.LTS wspiera zaawansowane symulacje cyfrowe
Powiązane treści
W Belgii powstanie największe na świecie fotowoltaiczne zadaszenie parkingu
Na Węgrzech powstanie największa elektrownia fotowoltaiczna w Europie Środkowej
W Belgii powstał największy dach słoneczny złożony z 27 tys. paneli PV
Amica zawarła umowę licencyjną z firmą Fagor
Największe śląskie centrum handlowe ma własną elektrownię fotowoltaiczną

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów