Amica zawarła umowę licencyjną z firmą Fagor

| Gospodarka Aktualności

Amica, której produkty są obecne na ponad 60 rynkach na świecie, ogłosiła w czwartek, że zawarła umowę licencyjną z firmą Fagor, w ramach której sprzęty kategorii dużego AGD będą sprzedawane pod marką Fagor. Właścicielem marki pozostanie Fagor S.Coop.  Podjęte działanie dla Grupy Amica stanowi kolejny krok do zwiększenia sprzedaży w Europie. Firma wskazuje, że inwestowanie w lokalne europejskie marki jest częścią jej strategii HIT2023.

Amica zawarła umowę licencyjną z firmą Fagor

Produkty będą sprzedawane w Hiszpanii, Portugalii, Francji i Czechach, a także w krajach Afryki Północnej i Bliskiego wchodu. Obecnie za 70% przychodów z rynków zagranicznych odpowiadają marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania), poprzez które polski producent dystrybuuje swoje urządzenia.

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2018 roku skonsolidowany obrót grupy osiągnął niemal 700 mln euro.

źródło: Amica

Zobacz również