Amica zwiększa obecność w Chinach

Chiny są największym producentem sprzętu AGD na świecie. Na tym konkurencyjnym rynku coraz lepszą pozycję zyskuje Grupa Amica, rozwijająca własny kanał sprzedaży z punktami dystrybucyjnymi rozmieszczonymi w całych Chinach. Produkty marki Amica, wśród innych cenionych produktów z Europy, postrzegane są przez chińskich odbiorców jako prestiżowe. W Szanghaju partner biznesowy Grupy - firma Qingdao Gram Appliances - otworzył właśnie showroom Gram, gdzie zobaczyć można też inne marki Grupy, czyli Amica, CDA, Fagor i Hansa.

Posłuchaj
00:00

Amica jest jednym z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego w Europie, który działa już od przeszło 70 lat. Ogółem zatrudnia ponad 3 tys. osób i jest obecna na niemal 70 rynkach świata. Do Grupy należą takie marki, jak Amica - Europa Środkowa i Zachodnia, CDA - Wielka Brytania, Fagor - Hiszpania, Gram - Skandynawia czy Hansa - Europa Wschodnia.

Źródło: WNP

Powiązane treści
Siła technologii w czasach spowolnienia - Amica buduje przewagę na europejskim rynku AGD
Amica od 1 kwietnia wstrzymuje produkcję
Amica zawarła umowę licencyjną z firmą Fagor
Whirlpool pomimo pandemii odnotowuje wzrost
Nowy magazyn firmy Amica
Amica zwiększyła zysk o 46 mln zł
Amica rozbudowuje fabrykę
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
Valeo otwiera w Polsce europejskie centrum R&D elektromobilności i rekrutuje ponad 100 inżynierów
Przemysł 4.0
Accenture przejmuje Industries eXcellence Group i wzmacnia współpracę z Siemensem w cyfryzacji przemysłu
Aktualności
Rozbudowa fabryki mebli
Bezpieczeństwo
5. edycja Akademii bezpieczeństwa INSTOM
Bezpieczeństwo
Obuwie ochronne w przemyśle
Przemysł 4.0
Przemysłowa AI: od strategii do skali. Hannover Messe 2026 – relacja z panelu „AI in Industry”

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów