Bibus Menos dystrybutorem urządzeń 3DGence w Polsce

| Gospodarka Aktualności

Spółki 3DGence i Bibus Menos zawarły umowę dystrybucyjną, na mocy której koncentrować się będą na sprzedaży zaawansowanych, przemysłowych drukarek 3D. Współpraca obu firm opierać się będzie głównie na sprzedaży linii Industry (F340 i F420), czyli drukarek 3D, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle - szczególnie w sektorze automotive i aerospace, a także w branży elektrotechnicznej oraz AGD.

Bibus Menos dystrybutorem urządzeń 3DGence w Polsce

Technologia druku 3D prężnie się rozwija, a polski biznes coraz lepiej rozumie korzyści płynące z jej zastosowania. W ostatnich latach zmieniło się przede wszystkim podejście do drukarek 3D, które są już dziś postrzegane nie jako maszyny do prototypowania, a urządzenia wspomagające tradycyjną produkcję. Na rynku nie brakuje przykładów innowacyjnych i przełomowych aplikacji technologii addytywnej w przemyśle, które przynoszą realne oszczędności - zarówno kosztów, jak i czasu. Widzą to producenci zaawansowanych drukarek oraz firmy kierujące swoją ofertę do wyspecjalizowanych przedsiębiorstw przemysłowych i stawiające na współpracę w modelu dystrybucyjnym.

Wraz ze zmianą podejścia do druku 3D ewoluuje również sposób sprzedaży urządzeń. Coraz istotniejszą rolę w tym przypadku odgrywa dobór odpowiedniej technologii oraz analiza konkretnego zastosowania, potrzeb materiałowych, a także liczby wyprodukowanych wydruków.

- Użytkownicy technologii 3D coraz częściej dostrzegają korzyści ze stosowania przemysłowych drukarek 3D, które gwarantują powtarzalność produkcyjną oraz możliwość przetwarzania zaawansowanych tworzyw inżynieryjnych. Dystrybucja drukarek 3DGence to szansa na dotarcie do wielu klientów, którzy potrzebują maszyny przemysłowej, ale nie są jeszcze gotowi na inwestycje w zaawansowane technologie laserowego przetopu polimerów lub metali - mówi Tomasz Weis, kierownik działu drukarek 3D w Bibus Menos.

- Nasza technologia jest już dojrzała - produkujemy drukarki 3D, które wspierają przemysł. Teraz naszym priorytetem jest współpraca z odbiorcami, którzy z jej użyciem będą tworzyć nowe produkty - mówi Andrzej Kukuła, prezes 3DGence.

Maszyny 3DGence, drukujące w popularnej i przystępnej cenowo technologii FDM, stanowią dobre uzupełnienie oferty Bibus Menos, który jako jedna z niewielu firm w Polsce ma w swojej ofercie rozwiązania do przetopu polimerów lub metali.

Bibus Menos kieruje swoją ofertę do przedsiębiorstw z wielu branż, wytwarzając komponenty i rozwiązania m.in. z zakresu pneumatyki, hydrauliki siłowej czy automatyki. Projektuje też napędy mechaniczne, konstrukcje stalowe i sprzęt do podnoszenia. Jedną z ważnych części prowadzonego biznesu jest osobny dział drukarek 3D. Firma trzy razy z rzędu zajęła pierwsze miejsce w konkursie "Nagrody Polskiej Branży Druku 3D" organizowanym przez Centrum Druku 3D, w kategorii "Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D".

źródło: Bibus Menos