Kassow Robots - nowa marka w sektorze robotów współpracujących

| Gospodarka Roboty

Były współwłaściciel i jeden z założycieli Universal Robots, Kristian Kassow, wraca do branży robotów współpracujących z własną marką. Teraz - rok od premiery - 7-osiowe koboty Kassow Robots można kupić także w Polsce. Polskim dystrybutorem został Beboq Robotics z Katowic.

Kassow Robots - nowa marka w sektorze robotów współpracujących

Kristian Kassow to postać znana w branży robotów współpracujących. W Danii, w roku 2005 wraz z Esbenem Østergaardem i Kasperem Støyem stworzył start-up, który kilkanaście lat później stał się liderem rynku. Firma Universal Robots została również pionierem w dziedzinie kobotyki. Po czterech latach pracy Kristian Kassow rozstał się z firmą. W roku 2014 z dwójką wspólników założył firmę Kassow Robots i rozpoczął pracę nad kobotami przemysłowymi.

Roboty współpracujące Kassow Robots zadebiutowały w czerwcu 2018 r. na targach Automatica w Monachium. W pierwszym roku od wejścia na rynek można je było kupić w Austrii, Belgii, Niemczech, Luksemburgu, Holandii, Skandynawii i Szwajcarii, a kilkanaście miesięcy później także w USA, Izraelu oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Niecałe 1,5 roku od premiery Kassow Robots sprzedaje koboty w 14 krajach europejskich, Izraelu i w 11 stanach USA.

Kassow Robots produkuje wyłącznie 7-osiowe koboty o mocnych napędach - z prędkością ruchu do 225°/s we wszystkich przegubach, udźwigiem do 10 kg oraz zasięgiem do 1800 mm. Są one przeznaczone głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Siedem stopni swobody oznacza możliwość manewru robota maksymalnie zbliżoną do ludzkiego ramienia.

- Manewrowość siódmej osi oznacza większy zasięg efektywny. Mówiąc najprościej: krótsze, ale zwinniejsze ramię robota 7-osiowego może zrobić to samo co większy (i często droższy) model kobota z 6 osiami - mówi Dawid Pogoda z Beboq Robotics.

Na zdjęciu: Kristian Kassow

źródło: Beboq Robotics

Zobacz również