MSI wprowadza robota serwisowego o udźwigu 150 kg

| Gospodarka Roboty

Firma Micro-Star International (MSI) oferuje robota przeznaczonego do prac serwisowych Autonomous Mobility Robot (AMR). Maszyna posiada czujniki i moduły pozycjonujące, które umożliwiają stworzenie mapy obszarów roboczych, aby robot mógł się po nich przemieszczać i wykonywać zadania.

MSI wprowadza robota serwisowego o udźwigu 150 kg

Maszyna będzie zajmowała się czyszczeniem powierzchni płaskich, jak np. podłogi, a jej akumulator pozwoli na pracę do 5 godzin na jednym ładowaniu. Ponadto robot może przenosić przedmioty o masie do 150 kg i automatycznie powrócić do stacji ładującej jeśli w akumulatorach zostanie wykryty niski poziom energii.

AMR jest kompatybilny z różnymi zrobotyzowanymi modułami, co daje możliwość świadczenia innych usług, takich jak transport bagażu w hotelach oraz przewożenie artykułów biurowych i medycznych. Robot ten jest już wykorzystywany przez sieć sklepów spożywczych i hotel na Tajwanie. Firma MSI będzie gromadzić dane o jego pracy, by przyspieszyć rozwój tego typu maszyn.

MSI odnotowało skonsolidowane przychody za wrzesień bieżącego toku w wysokości 11,72 mld NT (379,61 mln dolarów) i wzrost na poziomie 3,41% w skali miesiąca oraz 11,12% w porównaniu do roku ubiegłego. Łączne przychody spółki za pierwsze trzy kwartały 2019 roku osiągnęły 88,45 mld NT, co w porównaniu z rokiem poprzednim oznacza spadek o 0,37%.

źródło: DigiTimes