United Renewable Energy stworzył wodorowy skuter

| Gospodarka Silniki i napędy

Firma United Renewable Energy (URE) - producent ogniw słonecznych i modułów fotowoltaicznych - zaprezentowała skuter z napędem elektrycznym zasilanym przez wodorowe ogniwa paliwowe. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 90 km/h i może pokonać dystans do 110 km. Cena pojazdu została wstępnie określona na 80 tys. NT, czyli blisko 2600 USD.

United Renewable Energy stworzył wodorowy skuter

URE zmniejszył roczną zdolność produkcyjną ogniw słonecznych z 5 GW do 2,3 GW i w ciągu kolejnych dwóch lat zamierza obniżyć ją do 1,5 GW. Podjęte działania mają związek z kosztami amortyzacji sprzętu, które stanowią największe obciążenie finansowe przy wytwarzaniu paneli słonecznych.

Firma realizuje na Tajwanie projekty dotyczące wytwarzania energii przy pomocy paneli PV, koncentrując się na fotowoltaicznych elektrowniach instalowanych na polach uprawnych oraz na farmach pływających umieszczanych na stawach hodowlanych. Uruchamiając kolejne elektrownie URE osiągnął w 2018 roku potencjał wytwórczy energii pochodzącej z fotowoltaiki na łącznym poziomie 748 MW. W 2019 roku firma chce, by instalowane przez nią elektrownie PV osiągnęły całkowitą moc równą 1,2 GW, a w roku 2020 - 2 GW.

źródło: DigiTimes