Właściciel UR - firma Teradyne - przejmuje AutoGuide Mobile Robots

| Gospodarka Roboty

Amerykańska firma działająca w branży systemów testowych i robotyki - Teradyne - kupuje za kwotę 165 mln dolarów producenta autonomicznych robotów mobilnych (AMR - autonomous mobile robot) - AutoGuide Mobile Robots. Gotówką przekazane zostanie 58 mln, natomiast pozostałe 107 mln dolarów będzie wpłacone, jeśli spełnione zostaną określone cele w zakresie wydajności.

Właściciel UR - firma Teradyne - przejmuje AutoGuide Mobile Robots

Transakcja spowoduje rozszerzenie grupy Teradyne Industrial Automation, w skład której wchodzi już duński specjalista w dziedzinie robotów Universal Robots, który przejęty został w 2015 r., oraz inny producent AMR - MiR (Mobile Industrial Robots), kupiony w roku 2018. Do grupy należy również firma Energid (przejęta przez Teradyne w 2018 r.), tworząca oprogramowanie do sterowania ruchem w czasie rzeczywistym, mająca swoje korzenie w NASA.

Oczekuje się, że przejęcie AutoGuide Mobile Robots zakończy się w czwartym kwartale 2019 r., z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia transakcji oraz uzyskania wymaganych akceptacji organów nadzorujących.

AutoGuide buduje modułowe roboty autonomiczne służące do transportu ładunków o masie do 4500 kg w zastosowaniach produkcyjnych, magazynowych i logistycznych. Klientami firmy są tacy giganci, jak Ford i Husqvarna. Oczekuje się, że w bieżącym roku AutoGuide podwoi swoje przychody z około 4 mln dolarów odnotowanych w roku 2018. Firma dysponuje centrum badawczo-rozwojowym robotów mobilnych w Massachusetts oraz zakładem produkcyjnym w Kentucky.

Prezes i dyrektor generalny AutoGuide Rob Sullivan jest przekonany, że połączenie siły jednostek Teradyne funkcjonujących w sektorze automatyki przemysłowej oraz oferty produktowej AutoGuide przyniesie w efekcie pojawienie się nowych możliwości tworzenia kompleksowych rozwiązań automatyzacyjnych dla klientów poszukujących najbezpieczniejszych i najbardziej efektywnych metod zapewniających obieg i przeładunek materiałów, pochodzących z jednego źródła. - Siła finansowa i globalny zasięg Teradyne pomogą wesprzeć rozwój AutoGuide, umożliwiając zachowanie elastycznego podejścia do opracowywania i wdrażania systemów automatyki o wysokiej wartości, które zapewniają wiodącą w branży wartość dla naszych klientów - mówił Rob Sullivan.

Oprócz robotyki, Teradyne dostarcza również systemy testowe dla technologii takich, jak półprzewodniki i urządzenia bezprzewodowe. W 2018 r. przychody firmy osiągnęły wartość 2,1 mld dolarów. Teradyne zatrudnia 5300 osób na całym świecie.

źródło: Drives & Controls