Stabilny wzrost na rynku Robot Operating System

Jak przewiduje Markets and Markets wartość globalnego rynku platformy programistycznej Robot Operating System (ROS), przeznaczonej do tworzenia oprogramowania dla robotów, zwiększy się z 312 mln dolarów w 2019 roku do 467 mln dolarów w roku 2024, co oznaczać będzie stabilny, średni wzrost o ponad 8% rocznie.

Posłuchaj
00:00

Wśród najważniejszych czynników, które się do tego przyczynią, wymienia się wzrost inwestycji w badania i rozwój w dziedzinie automatyzacji przemysłu, rosnący popyt na rozwiązania według modelu Robotics-as-a-Service i coraz większą popularność robotów przemysłowych. Ważnym segmentem tego rynku będą również roboty współpracujące - prognozuje się, że w okresie objętym analizą będzie on rósł najszybciej. Największy udział będzie w nim miał przemysł motoryzacyjny, zaś pod względem geograficznym platforma ROS najszybciej popularyzować się będzie w regionie Azji i Pacyfiku.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
ABB stawia na rozwój robotyki w Chinach – nowe rodziny robotów dla przemysłu
Obudowy, złącza, komponenty
Vertiv przejmuje firmę Great Lakes
Roboty
Nowe narzędzie do uczenia robotów bez kodu
Obudowy, złącza, komponenty
Firma Dold tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Roboty
20 mln dolarów dla Motor Ai na rozwój bezpiecznej jazdy autonomicznej
Komunikacja
Promotorzy Ethernetu jednoparowego wstrzymują rywalizację - rusza współpraca

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów