Huta Stalowa Wola dołącza do światowych liderów technologicznych

Huta Stalowa Wola S.A. zwiększa swoje moce produkcyjne i wydajność zakładu poprzez robotyzację procesów wytwórczych oraz rozwój parku maszynowego. Zatrudnia również nowych pracowników, obsadzając między innymi stanowiska ślusarzy, spawaczy, automatyków, tokarzy i frezerów. Obecnie spółka prowadzi kilka projektów związanych z modernizacją i rozwojem infrastruktury przemysłowej.

Posłuchaj
00:00

Huta Stalowa Wola zakończyła rozbudowę i modernizację lufowni, a kolejną inwestycją było wybudowanie nowego obiektu produkcyjnego o powierzchni wynoszącej 3,5 tys. m². Nowa część zakładu została wyposażona w zrobotyzowane stanowiska spawalnicze i jedną z największych frezarek bramowych z przejezdnym stołem oraz laboratorium RTG z komorą umożliwiającą wykonywanie prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych. Firma systematycznie nabywa nowe specjalistyczne obrabiarki numeryczne.

Ponadto spółka wdraża najnowocześniejszą technologią automatycznego spawania korpusów i podwozi dla pojazdów bojowych. Wykorzystanie tego rozwiązania pozwoliło spółce dołączyć do grona światowych liderów technologicznych w segmencie wytwarzania pojazdów pancernych.

Źródło: HSW, WNP

Powiązane treści
Huta Stalowa Wola oddaje do użytku nowe haubice KRAB
Huta Stalowa Wola tworzy nowe miejsca pracy
Zamówienie na Borsuki największym projektem polskiego przemysłu zbrojeniowego od półwiecza
Rynek stali węglowej - prawie 1,2 mld dolarów w 2027 roku
Huta Stalowa Wola przejmie produkcję podwozi dla armatohaubic Krab
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
zenon 15 zmienia integrację IT-OT w automatyce przemysłowej
Przemysł 4.0
Accenture kupuje Systemę
Aktualności
Omron na liście innowatorów
PLC, HMI, Oprogramowanie
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym
Zasilanie, aparatura nn
Enea buduje magazyn energii

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów