Niemiecki producent czujników spodziewa się, że jego biznes osiągnie wartość 1 mld euro

| Gospodarka Pomiary

Niemiecki producent czujników, ifm electronic, który w tym roku obchodzi 50 rocznicę powstania, szacuje, że ​​do końca bieżącego roku ma duże szanse stać się przedsiębiorstwem o obrotach sięgających 1 mld euro. W 2018 roku ta rodzinna firma osiągnęła 943 mln euro sprzedaży, a CEO Martin Buck jest przekonany, że można osiągnąć miliardowy cel, pomimo pogorszenia sytuacji w niemieckiej gospodarce.

Niemiecki producent czujników spodziewa się, że jego biznes osiągnie wartość 1 mld euro

Firma ifm electronic zatrudnia globalnie ponad 7 tys. osób. Co roku produkuje około 22 mln sensorów, które sprzedaje 165 tys. odbiorców z całego świata. Ponad 95% sprzedaży kierowane jest bezpośrednio do klientów, a nie przez dystrybutorów.

W swoim głównym zakładzie produkcyjnym w Tettnang, w Niemczech, ifm rozpoczął wdrażanie zasad Przemysłu 4.0 - poszczególne linie produkcyjne będą działały jako inteligentne sieci. Na jednej linii można wyprodukować do 120 wariantów czujników, przy czym typowe wielkości partii to 100-200 sztuk. Ifm wdrożył także "automatyzacyjną chmurę", w tym systemy śledzenia i system cyfrowego zlecania produkcji, zaprojektowany w celu optymalizacji OEE (Overall Equipment Effectiveness) linii. W ramach inicjatywy inteligentnej fabryki ifm wprowadza autonomiczne roboty logistyczne, które będą wykonywać zadania kompletacji i automatycznie zaopatrywać linie produkcyjne.

źródło: Drives & Controls