Do 2027 roku sprzedaż silników aluminiowych niskiego napięcia osiągnie 5,8 mld dolarów

| Gospodarka Silniki i napędy

Jak informuje nowy raport Transparency Market Research, światowy rynek wysokowydajnych niskonapięciowych silników aluminiowych rozwija się w tempie około 5% rocznie i osiągnie do 2027 r. wartość 5,8 mld dolarów do 2027 r., kiedy to sprzedane zostanie 14 mln tych urządzeń. W 2018 roku największym rynkiem dla tych silników była Europa, a według przewidywań w latach 2019-2027 pozycja Starego Kontynentu zostanie utrzymana.

Do 2027 roku sprzedaż silników aluminiowych niskiego napięcia osiągnie 5,8 mld dolarów

Dominacja Europy wynika z rosnącego popytu na produkty elektroniczne i coraz więcej zastosowań w sektorze żywności i napojów. Według Transparency Market Research ponad jedną trzecią rynku europejskiego stanowią silniki o mocy do 7,5 kW. Najpopularniejszymi silnikami aluminiowymi, które stanowią ponad jedną trzecią rynku światowego, są urządzenia indukcyjne, a popyt na nie wzrasta.

Drugim co do wielkości rynkiem regionalnym dla wysokowydajnych silników aluminiowych niskiego napięcia jest region Azji i Pacyfiku, przy czym silniki indukcyjne i synchroniczne stanowią tu około 80% sprzedaży. Jak można się spodziewać, największym rynkiem krajowym w tym regionie są Chiny.

W odrębnym raporcie Transparency Market Research przewiduje, że w okresie 2019-2027 globalny rynek softstartów będzie się powiększał średnio o 7% rocznie, przy czym softstarty trójfazowe stanowią ponad trzy czwarte rynku. Największe rynki regionalne to w przypadku softstartów Ameryka Północna i Europa. Największym obszarem zastosowań są kompresory, a następnie schody ruchome i windy.

źródło: Drives & Controls