W bieżącym roku Danfoss zainwestuje w Polsce 73 mln zł

| Gospodarka Obudowy, złącza, komponenty

Danfoss w tym roku zainwestuje łącznie 73 mln zł, z czego 60 mln zł zostanie przeznaczonych na rozbudowę fabryki w Grodzisku Mazowieckim, a obejmie ona utworzenie dodatkowej hali o powierzchni 10 tys. m². Do nowego obiektu ma być przeniesiona produkcja, która wcześniej odbywała się w Kolding, w Danii. Znajdą się tam linie produkcyjne zaworów elektromagnetycznych dla chłodnictwa przeznaczonych do zastosowań komercyjnych i przemysłowych. Rozpoczęcie produkcji w nowej lokalizacji zaplanowano na styczeń 2022 roku, jednak pierwsza linia ruszy już na początku 2021 roku.

W bieżącym roku Danfoss zainwestuje w Polsce 73 mln zł

Rozbudowany zakład zapewni ponad 330 miejsc pracy. Przy niedawno uruchomionej linii produkcyjnej elektronicznych termostatów i nowego produktu spółki Danfoss Saginomiya już zostało zatrudnionych 25 osób. Powstająca hala będzie wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne, usprawniające proces produkcyjny, a także optymalizujące zużycie energii.

Przedsiębiorstwo zainwestuje również w fabrykę w Tuchomiu, na którą przeznaczy 6,5 mln zł. Dzięki projektowi konsolidacji produkcji węzłów cieplnych w tym zakładzie powstanie 70 dodatkowych miejsc pracy. Wszystkie zmiany zapewnią pracę blisko 450 osobom, osiągając łącznie liczbę 2200 zatrudnionych przez Danfossa w Polsce. Realizowany projekt ma na celu umożliwienie firmie obsługi całego rynku europejskiego.

Danfoss przejął za kwotę 3,3 mld dolarów producenta komponentów hydraulicznych Eaton Hydraulics. Firma dostarcza swoje produkty do takich obszarów, jak rolnictwo, budownictwo i przemysł. Działalność stanie się częścią biznesową marki Dansoss, która będzie funkcjonować pod nazwą Danfoss Power Solutions. Finalizacja transakcji ma nastąpić do końca tego roku.

źródło: Danfoss