Danfoss kupuje amerykańskiego dostawcę napędów UQM Technologies

| Gospodarka Silniki i napędy

Danfoss kupuje amerykańskie przedsiębiorstwo UQM Technologies, zajmujące się elektrycznymi napędami, w transakcji gotówkowej o wartości około 100 mln dolarów. Doświadczenie firmy UQM w zakresie silników i falowników o mocach do 250 kW, przeznaczonych dla elektrycznych i hybrydowych systemów napędowych, stanowi istotne uzupełnienie technologiczne, które rozwinie możliwości aktualnej palety produktów Danfossa. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2019 roku.

Danfoss kupuje amerykańskiego dostawcę napędów UQM Technologies

Firma UQM, której siedziba znajduje się w Kolorado, ma ponad 50-letnie doświadczenie w dziedzinie elektrycznych układów napędowych oraz napędów kompresorów ogniw paliwowych. Stanie się częścią jednostki Danfoss Power Solutions.

Opisując decyzję o dokonaniu zakupu, prezes i CEO firmy Danfoss, Kim Fausing, powiedział: Widzimy szybko rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania elektryczne w autobusach i ciężarówkach, pojazdach terenowych oraz na rynku morskim, które jest odpowiedzią na, narzucane na te rynki, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące emisji, a także wydajność i produktywność, którą przynoszą te rozwiązania.

Z kolei prezes UQM, Joe Mitchell, przekonuje, że produkty jego firmy oraz model biznesowy i strategia są "ściśle powiązane" z odpowiadającymi im rozwiązaniami Danfossa. Joe Mitchell liczy, że transakcja pozwoli na poprawę pozycji UQM w kluczowych regionach, takich jak Chiny i Indie, gdzie już działa Danfoss, oraz ułatwi wejście na nowe rynki.

UQM Technologies oferuje pakiety odpowiednio dobieranych silników bądź generatorów, inwerterów i oprogramowania sterującego, które mogą pracować z optymalną wydajnością i oferują "najwyższy w branży" moment obrotowy oraz gęstość mocy. Inteligentne oprogramowanie przełączające i adaptacyjne zapewnia wysoką efektywność, niższe koszty sprzętu i kompaktowe wymiary. Maksymalne sprawności współpracujących silników i falowników przekraczają 95%.

źródło: Drives & Controls