Bombardier zawiesił produkcję w kanadyjskich zakładach

| Gospodarka Aktualności

Bombardier wycofał się z prognozy na 2020 rok i ogłosił zawieszenie działalności swoich kanadyjskich zakładów do 26 kwietnia, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wstrzymana jest produkcja samolotów i pojazdów szynowych w prowincjach Quebec i Ontario. Zakład w Ontario odpowiada za końcowy montaż odrzutowców biznesowych Global 5500, 6500 i 7500. Premier Ontario ogłosił dwutygodniowe wstrzymanie działalności również innych mniej kluczowych firm. Zarządzenie Quebecu będzie obowiązywało do 13 kwietnia.

Bombardier zawiesił produkcję w kanadyjskich zakładach

Bombardier potwierdził, że wysyła 12,4 tys. pracowników na urlop. Odpowiadają oni za 70% kanadyjskiej siły roboczej firmy. Dyrektor naczelny i zespół kierowniczy Bombardiera podjęli decyzję, aby za ten okres pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń.

- Spodziewamy się, że obecna kondycja finansowa firmy powinna pomóc jej stawić czoła temu kryzysowi, choć przyznajemy, że zawieszenie działalności będzie oddziaływać na przepływy pieniężne w krótkim okresie - powiedział analityk Benoit Poirier grupy Desjardins.

Autor planu powiedział, że ogranicza wszystkie wydatki uznaniowe i podejmuje dodatkowe działania w celu zwiększenia płynności finansowej firmy. Dodał, że produkcja zostanie tymczasowo wstrzymana do 20 kwietnia we wszystkich zakładach zlokalizowanych w Irlandii Północnej. Przewodniczący związku zawodowego Bill Bell poinformował, że pracownicy fabryki Bombardiera w Toronto zostali odesłani do domu, po przeprowadzonych przez kontrahenta testach na COVID-19.

źródło: Reuters