Rynek części lotniczych - ponad 1 bln dolarów w 2027 roku

| Gospodarka Aktualności

Według Grand View Research wartość globalnego rynku części lotniczych zwiększy się z 907 mld dolarów w 2019 roku do ponad 1 bln w 2027, co oznaczać będzie stabilny średni coroczny wzrost o ponad 4%. Przyczyni się do tego głównie większy popyt na samoloty nowoczesne - lekkie i o niskim zużyciu paliwa oraz ograniczonej emisji szkodliwych substancji.

Rynek części lotniczych - ponad 1 bln dolarów w 2027 roku

Najszybciej będzie rósł popyt na części do samolotów komercyjnych ze względu na rozwój ruchu pasażerskiego i towarowego, choć trudno na razie przewidzieć jak w dłuższej perspektywie czasowej wpłynie na niego koronawirus. Wzrośnie również segment samolotów biznesowych, ze względu na ich coraz większą popularność, którą zawdzięczają rosnącej atrakcyjności cenowej i możliwości skrócenia czasu podróży.

Tytułowy rynek koncentruje się w Ameryce Płn. i Europie, gdzie działają najwięksi producenci samolotów, w przyszłości natomiast najszybciej będzie się rozwijał w Chinach i Indiach. Panuje na nim silna konkurencja. W związku z tym, by się na nim utrzymać firmy podejmują różne działania - na przykład wdrażają nowe technologie produkcji, jak druk 3D. Obserwuje się też skłonność do współpracy dużych firm w ramach joint venture, która ułatwia ekspansję geograficzną, wdrażanie nowych technologii i pozyskiwanie kolejnych klientów.