General Motors planuje wznowienie produkcji w Meksyku

| Gospodarka Aktualności

General Motors planuje 20 maja wznowić działalność swojego zakładu w meksykańskim mieście Silao. Ponowne otwarcie fabryki byłoby pozytywnym sygnałem dla sektora motoryzacyjnego w Ameryce Północnej, którego łańcuch dostaw między Stanami Zjednoczonymi, Meksykiem i Kanadą ma duże znaczenie.

General Motors planuje wznowienie produkcji w Meksyku

Zakład zlokalizowany w stanie Guanajuato jest od tygodni nieczynny z powodu pandemii koronaawirusa. Wcześniej zapowiedziano pracownikom powrót do pracy 18 maja. Rzeczniczka GM powiedziała, że ​​firma nie może potwierdzić, kiedy wznowi działalność w którymkolwiek ze swoich obiektów w Meksyku, ponieważ oczekuje na dalsze wskazówki ze strony rządu.

W środę rząd oświadczył, że producenci samochodów mogą zacząć wznawiać działalność od 18 maja. Następnie wycofał tę informację i przesunął termin na 1 czerwca. Amerykańscy urzędnicy i przemysł motoryzacyjny naciskają na meksykański rząd, aby ponownie otworzył swoje fabryki, ponieważ działalność w USA jest w dużym stopniu uzależniona od części pochodzących z południowej granicy.

źródło: Reuters