Roboty REECO nagrodzone Godłem "Teraz Polska"

| Gospodarka Roboty

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta gala wręczenia tytułów "Teraz Polska". Kapituła Konkursu wyłoniła 16 produktów, 9 usług i jedną innowację. W gronie najlepszych produktów w Polsce znalazły się roboty REECO opracowane i produkowane przez RENEX Group.

Roboty REECO nagrodzone Godłem "Teraz Polska"

Firmy i instytucje, których produkty, usługi czy też przedsięwzięcia innowacyjne są wizytówką tego co w Polsce najlepsze, nagrodzone zostały prestiżowym Godłem "Teraz Polska" już po raz 30. Tytuł ten przyznawany jest w toku wielostopniowej weryfikacji, prowadzonej przez komisje ekspertów, dzięki czemu znany jest z wysokiego poziomu obiektywizmu.

- Opracowane przez nas roboty modułowe, a w szczególności doceniony przez kapitułę robot lutowniczy, cieszą się coraz większym uznaniem wśród specjalistów w Polsce i w Europie. Ma to dla nas szczególne znaczenie, jako dla polskiej firmy rodzinnej, budowanej od podstaw od 1989 roku - komentowali właściciele RENEX Group - Marzena Szczotkowska-Topić i Predrag Topić.

Robot lutowniczy REECO został stworzony z myślą o lutowaniu elementów przewlekanych (THT) na płytach PCB w warunkach przemysłowej produkcji elektroniki. Pozwala on na automatyzację procesów wytwórczych w zakładach produkujących elektronikę, zastępując pracowników przy zadaniach żmudnych, powtarzalnych oraz wymagających precyzji i doświadczenia. Robot ten z powodzeniem rywalizował w lutowaniu na czas, w pojedynkach z mistrzami Polski i innych krajów świata.

W skład rozbudowywanej serii robotów REECO wchodzą ponadto roboty - dozujący, skręcający i etykietujący. Wszystkie rozwiązania mają charakter modułowy, stanowiąc gotową jednostkę, która może zostać zaimplementowana do działającej linii produkcyjnej, zwiększając wydajność określonego etapu pracy.

źródło: Renex